iOS 9.3.2 Beta Güncellemesi Yayınlandı

9
113

Apple’ın Mart ayında düzenlediği etkinlikten sonra dağıttığı iOS 9.3 güncellemesinin ardından kısa bir süre sonra da iOS 9.3.1 güncellemesi yayınlanmıştı. Her ne kadar analiz şirketleri yaptıkları araştırmalarda iOS 9.3 sürümünün en stabil ve en az sorunlu iOS sürümü olduğunu iddia etselerde, iOS 9.3’ün bugüne kadar gün yüzüne çıkmış onlarca sorunu bulunuyor.

iOS 9.3 ilk yayınlandığında bir çok kullanıcı iPhone ve iPad’lerini aktifleştirme sorunu yaşadılar ve bu sorunun hemen ardından ise Safari’de bağlantıları açamama gibi sorunlar ortaya çıktı. Devamında ise iPhone ana menüsünün kilitlenmesi ve hatta bir çok güvenlik açığı da tespit edildi.

En son geçtiğimiz gün iOS 9.3.1 sürümünde bir güvenlik açığı tespit edilmiş ve bu açık sayesinde kötü niyetli kişiler sizin iPhone 6S ve iPhone 6S Plus telefonlarınıza hiç bir şifre girmeksizin rehberinize ve fotoğraflarınıza ulaşabiliyorlardı.

iOS 9.3.2 Beta Geliştiriciler için Yayınlandı !

Tüm bu sorunların ardından ise Apple, iOS 9.3.1 sürümündeki açığın kapatılması için bugün bir güncelleme yayınlandı ve hemen arkasından da iOS geliştiricileri için iOS 9.3.2 Beta güncellenmesi yayınlandı.

Şuanda bu güncelleme sadece geliştiriciler için kullanılabiliyor, eğer Apple iOS’a geliştirici kaydı yaptırdıysanız iOS Developer Center üzerinden güncellemeyi indirip deneyebilirsiniz.

iOS 9.3.2 Beta ile Neler Değişti ?

Özellik bakımından henüz değişen birşey yok ancak hem performans iyileştirmeleri hemde sistem açıklarının kapatılmasına ilişkin bir çok yenilik bulunuyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3.2 ve iOS 9.3.1 Hız, Performans ve Batarya Karşılaştırması

9 YORUMLAR

  1. hocam iyi akşamlar iphone 6s kullanıcısıyım ıos 9.3.1 güncellemesinden sonra şebeke sorunları ile karşıkaşıyorum hattımın çekmesine ramen dışarıdan yapılan aramaları alamıyorum aradığınız numaraya ulaşılamıyor die geri bildirim almaktayım ve kendım arama yaptığım zaman 5 10 saniye içinde sistem arama başarısız diyip arama sonlanıyor . Ne yapmam gerekiyor daha önce böyle problemler ile karşılaştınızmı :(((((

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?