iOS 9.3.1 ve iOS 9.2.1 Hız ile Batarya Performans Testi

0
80

Apple’ın 21 Mart tarihinde kullanıma sunduğu iOS 9.3 güncellemesi ile kullanıcılar bir çok sistem hatası ile karşılaşmışlardı. Güncelleme ilk yayınlandığında, iPhone’u veya iPad’i etkinleştirme sorunu ile karşılaşan kullanıcılar daha sonra da Safari’de bağlantıların açılmaması gibi sorunlarla karşılaştılar. Bu sorunları giderme amacıyla Apple, iOS 9.3.1 güncellemesini yayınladı.

Peki Apple’ın en kararlı sürümlerinden birisi olan iOS 9.2.1 sürümünden sonra iOS 9.3.1 nasıl karşılandı ? iOS 9.3.1 ile birlikte notlara parmak izi ile şifreleme özelliği ve Night Shift gibi önemli özellikler eklenirken, bir yandan da performans ve batarya konusunda çok ufakta olsa kayıp yaşandı.

iAppleBytes adlı YouTube kanalının geçtiğimiz günlerde yayınladığı videosunda iPhone 6S modelini iOS 9.3.1 ve iOS 9.2.1 sürümleri ile birlikte test etmişler. iOS 9.2.1 hem hız konusunda hemde batarya konusunda iOS 9.3.1’in çok az bir farkla önünde kalıyor.

Özellikle batarya konusunda yapılan karşılaştırmalarda, iOS 9.2.1 sürümüne sahip iPhone, iOS 9.3.1 sürümüne sahip olandan sadece %1 oranında daha uzun batarya süresi sunabiliyor. Ancak iOS 9.3.1 ile gelen yeni özellikleri düşündüğümüz zaman bu farkın kabul edilebilir bir fark olduğunu söyleyebiliriz.

Peki siz iOS 9.3.1 güncellemesinden memnun musunuz ? Bunu bize yorumlarınız aracılığıyla bildirebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Yeni iPhone Servis Ücretleri Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?