iOS 9.3.1 Güncellemesi Yayınlandı !

3
2066

Apple’ın 21 Mart tarihinde düzenlediği etkinlikten sonra yayınladığı iOS 9.3 güncellemesi bir hayli ses getiren bir güncelleme olmuştu. Bir çok hatayı da beraberinde getiren iOS 9.3 güncellemesi, başlangıçta iPhone ve iPad’i etkinleştirme hatası ile karşımıza çıktı.

Bunun üzerinden biraz zaman geçtikten sonra bu kez de Safari’de bazı bağlantıları açamama sorunları ortaya çıktı ve en son olarakta iPhone’un ana menüsünün kilitlenmesi gibi sorunlar yaşandı. Apple forumlarında bu konularla ilgili yüzlerce başlık açıldı ve tartışıldı. Apple, iOS 9.3’deki hataların farkında olduklarını ve iOS 9.3.1 Güncellemesini yayınlayacaklarını söylemişti ve bugün itibariyle de iOS 9.3.1 güncellemesi yayınlandı.

iOS 9.3.1 Güncellemesi Neleri Değiştiriyor ?

Öncelikle iOS 9.3 güncellemesinde ortaya çıkan sorunları gideren Apple, özellikle Safari’de bağlantıların açılmaması sorununa çözümler getiriyor ve ayrıca iPhone veya iPad’i etkinleştirme basamağını kaldırıyor.

iOS 9.3.1 Güncellemesi

iOS 9.3.1 Güncellemesi Hangi Cihazlara Geldi ?

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, iPad Pro 9.7 ve iPod touch 5 modelleri bu güncellemeyi alıyor.

iOS 9.3.1 Güncellemesi Nasıl Yüklenir ?

iPhone veya iPad’den Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi başlığı altından güncellemeyi kontrol edebilir ve yükleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Alternatif Çözüme Devam !

3 YORUMLAR

  1. benim iphone 6s var ios 9.3 ü yükledim hiç bir sorun yaşamadım bahsedeilen sorunların zerresi yok. Sizce benim bu 9.3.1 güncellemesini yüklemem iyi mi olur bir artısı olur mu yoksa olmayan hatayı düzeltme yapmaya çalışırken telefonu stabilitesi bozulur mu..

  2. ios 9.3.1 güncellemesini yaptıktan sonra app store’a bağlanamıyor hatası almaya başladım. Şuan kesinlikle app store un hiçbir menüsüne giriş yapamıyorum. sadece ekranda bağlanamıyor yazısı görünüyor. Ekrana tıklayınca bir kereye mahsus uygulamadan atıyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?