Apple’ın 21 Mart tarihinde yayınladığı iOS 9.3 güncellemesi çok büyük değişiklikler ile kullanıcıların karşısına çıktı. Özellikle iOS 9.3 ile birlikte gelen Night Shift özelliği ve Notlar uygulamasına parmak izi ile kilit konulması oldukça etkileyici özellikleri arasında olmuştu.

iOS 9.3 ile tabi ki bunun haricinde de bir çok iyileştirme ve performans açısından geliştirmelerde olmuştu. Ancak büyük bir ümitle beklenen iOS 9.3 aynı zamanda beraberinde bir çok hatayı da getirdi. İlk başlarda iOS 9.3 güncellemesinin yüklenmesinin ardından etkinleştirme sorunları ortaya çıktı, daha sonra Apple güncellemeyi geri çekmek zorunda kaldı. Bu hataların giderildiği söylenerek tekrar iOS 9.3 güncelleştirmeleri dağıtılmaya başlandı ancak bu kez de başka sorunlar çıktı.

Şuanda bilinen Safari’de bağlantıları açamama sorunu, iPhone ana menü de donma sorunları gibi bir çok farklı sorun iOS 9.3 güncellemesi ile hayatımıza girmiş oldu. Apple’ın resmi destek forumlarında da özellikle iPhone 6S kullanıcıları Live Photos özelliğini neredeyse hiç kullanamadıklarını dile getirmişler.

Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsada, Apple’ın bu sessizliği birşeylerin üzerinde çalıştığının belirtisi adeta. Apple Uzmanı ekibi olarak Apple’ın tüm bu sorunları gidereceği iOS 9.3.1 güncellemesinin 1 – 2 hafta içerisinde dağıtılacağını tahmin ediyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?