Apple’ın geçtiğimiz haftalarda yayınlanan iOS 9.3.1 güncellemesinin ardından iOS 9.2.1 sürümüne geri dönmek isteyen kullanıcılar için geri dönüşleri açmıştı. Ancak bugün itibariyle Apple geri dönüş için gerekli imzaları kapattı.

Yani bugünden itibaren iOS 9.3.1 sürümüne yükseltilen iPhone veya iPad, bir daha iOS 9.2.1 sürümüne geri düşürülemeyecek. Bu da iOS’un en güncel sürümüne yükseltme yapmak isteyen kullanıcılar için bir kez daha düşümeleri gerektiği gösteriyor.

iOS 9.3 Sürümü yayınlandıktan sonra bir çok sorunla karşılaşılmıştı ve Apple bu sorunları kapatma adına iOS 9.3.1 Güncellemesini yayınlamıştı. Ancak şuanda bile iOS 9.3.1 sürümünde bir çok sistem ve güvenlik açığının bulunduğundan bahsediliyor. Bu konuda geçtiğimiz gün yaptığımızda iOS 9.3.1’de Açık Tespit Edildi, Rehberiniz ve Fotoğraflarınız Tehlikede başlıklı haberde de anlattığımız gibi, sistemdeki bir açık sayesinde fotoğraflarınıza ve rehberinize ulaşılabiliyor.

Apple’ın iOS 9.3.1 sürümündeki sistem açıklarını kapatmak için bir güncelleme daha yayınladığını söylemek gerek. Bu güncelleme iPhone’da otomatik olarak yapılıyor, sizin birşey yapmanıza gerek kalmıyor.

İLGİLİ HABER:  iWork için iCloud Artık Herkese Açık

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?