iOS 9.2.1 ile Gelen iPhone 6S Pil Sorunu Çözümü

5
1419

iPhone 6S serisinde yaşanan pil gösterim sıkıntısı geçtiğimiz günlerde haberlerde yer almıştı. Apple tarafından bu olay doğrulandı ve salı akşamı yayınlanan iOS 9.2.1 sürümü ile bunun çözüleceği açıklanmıştı. Yaptığımız incelemelere göre bu sorun ortadan kaldırılmış, pil göstergesi hatalı bir şekilde fazla göstermiyor. Daha önceki günlerde aldığım ekran görüntüsünde pil %12 gösterirken kısa bir süre sonra cihaz kapanmıştı fakat herhangi bir anlam verememiştim, şarja taktım ve telefon açıldı pek umursamamıştım aslında o gün olan yoğunluktan dolayı.IMG_1150 Şimdi ise bu sorun düzelmiş bulunmaktadır. Diğer ekran görüntüsünde ise pilin doğru değer gösterdiğini yaklaşık olarak hesaplayabiliriz. IMG_1472Ayrıca şunu da belirtmeliyim bir iPhone 6S Plus kullanıcısı olarak pil kullanımı çok iyi gayet uzun bir süre dayanıyor. Bütün gün gerek Wi-Fi gerek 3G açık olmadan kullanmıyorum. Bu da iPhonelarda geleneksel olan pil yetersizliğini ortadan kaldırıyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Beta 7 vs iOS 10.3.3 Hız Testi (iPhone 5S)

5 YORUMLAR

  1. Telefonum 6s plus bu sorunu yaşıyordum ilk başta önemsemedim fakat daha sonra sürekli oluyordu biraz şarjda iken dolduğu gibi çıkartmaya özen gösterdiğim için düzeldiğini zannetmiştim bir hafta oldu hiçbir sorunu yok telefonumun artık ve gerçekten güzel şarj tutuyor ????

  2. Bende bir 6s kullanıcıyım ve sorun hala devam ediyor. Telefona en son gülleme yapıldı ve bir kaç dakika önce şarj %7 iken telefon kapandı, şarja taktım %7’den başlayarak dolmaya başladı.

  3. Ben de 6s sahibiyim ve benim de benzer sorunum var. Batarya %20 lere düştüğü esnada aniden kapanıyor. Konuyla ilgili Genius destek hattını aradım. Donanımsal bir sorun olmadığını fakat batarya ile ilgili bir sorun olabileceği için servise götürmem gerektiğini söylediler.
    Serviste yaşanan yoğunluktan dolayı üstün körü format atıp bir daha tekrarlamayacağını sözle garanti ederek gönderdiler. Fakat çok değil aradan 1 hafta geçmeden yine %12 civarındayken aniden kapandı ve sorun devam ediyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?