iOS 8 Yüklü iPhone Telefonlarda WhatsApp Son Buluyor

iOS 8 için WhatsApp döneminin son bulduğu açıklandı. İşte desteğin son bulacağı tarih.

0
148
iOS 8 için WhatsApp

İşletim sistemi konusunda güncellemelerde ilk sırada yer alan Apple, uzun soluklu olarak destek vermekte. İşletim sistemi güncellemeleri uzun soluklu olsa da illaki bir sonu oluyor. Bir süre sonra güncelleme desteğinin son bulduğunu görüyoruz. Bu duruma son örnek ise iPhone 6 modelleri oldu. iOS 13 işletim sistemi güncellemesi almayan modellerin fişi çekilmiş oldu. Tabii ki işletim sistemi güncellemeleri gelmiyor olsa da kullanım devam ediyor.

Fakat eski sürüm işletim sistemi kullanan cihazların sonu hep aynı oluyor. Bu cihazlar için yavaş yavaş desteğin kesildiğini görüyoruz. Benzeri bir durum iOS 8 işletim sistemi kullanan iPhone modelleri için de geçerli olacak. WhatsApp desteğine son verilecek.

iOS 8 için WhatsApp Dönemi Bitiyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 8 işletim sistemi kullanan iPhone akıllı telefonlarının uygulamayı kullanması mümkün olmayacak.

Tabii ki desteğin hemen kesildiğini görmek mümkün olmayacak. Bir geçiş süresi düşünen uygulama yetkilileri tarafından açıklanan bilgilere göre destek Şubat ayına kadar devam edecek.

iOS 8 için WhatsApp

2020 Şubat ayına kadar uygulama kullanılabilecek ancak sonrasında iOS 8 işletim sistemini kullanan bir cihazda WhatsApp uygulamasını açmak istediğiniz de uyarı ile karşı karşıya kalacaksınız.

Tabii ki bunun bir nedeni var. Bundan sonraki WhatsApp güncellemelerinin eski işletim sistemi için uyum sunmadığını göreceğiz. Yani yeni güncellemeler eski işletim sisteminde uyum sorununa neden olacak. Durum böyle olunca zaten kullanım oranı az olan sürümlere destek kesiliyor.

Böylece yeni güncellemelerde herhangi bir sistem sorunun yaşanmasının önüne geçiliyor. Zaten iOS 8 işletim sistemini kullanan cihazların sayısı da çok değil. Bu noktada çok fazla sorun yaşanacağını düşünmüyoruz.

İLGİLİ HABER:  iOS 12.2 Beta Sürümü Kullanıma Açıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?