Mixpanel elindeki verilerini kullanarak, Apple Music’in adaptasyon durumuna dair istatiksel verileri paylaştı. Adaptasyon durumuna bakıldığı zaman, iOS 8.4‘ün kullanım oranının sadece bir haftada tüm iOS cihazlara göre %40’ı aştığı görülüyor.

Bu oran oldukça şaşırtıcı ve Apple‘ın ilk defa bir iOS sürümü bu kadar kısa sürede bu denli yüksek bir kullanım başarısını yakalamış durumda. Bunun bu şekilde olmasında gerek Apple Music‘in gerek yapılan reklamların etkili olduğu söylenebilir.

iOS 8.4’ün %40’ı aşkın olarak gözüken kullanım oranı aslında daha yüksek. Çünkü şuan dünya üzerinde azımsanmayacak oranda iOS 9 betalarının kullanımı söz konusu. Hal böyle olunca, bu iOS 8.4’ün kullanım oranına da yansıyor. Son paylaşılan verilere göre de zaten iOS 9’un şuan kullanılan üçüncü en popüler iOS sürümü olduğu ortaya çıktı.

Mixpanel’in sunduğu veriler üçüncü taraf hizmetler aracılığı ile edindiği verilere dayanmakta. Apple’ın kendi paylaştığı resmi istatistiklere göre, şuanda iOS 8‘in kullanım oranı %84.

ios-8-4-kullanim-orani

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?