Apple iOS 8.4’le birlikte Apple Music servisini kullanıma sundu ve aynı zamanda diğer hata ve iyileştirmelerinide beraberinde verdi.

Ancak bazı kullanıcılar iOS 8.4 güncellemesi sonrası GPS ile ilgili bazı sorunlar yaşadıklarını bildirmeye başladılar. Yaşanılan sorunların başında iPhone veya iPad kullanıcılarının konum doğruluklarında benzersiz bir düşüş olduğu belirtiliyor.

Sorun ne olursa olsun eğer ki konumunuzla ilgili beklenmedik bir problemle karşı karşıya iseniz sorunu gidermeniz adına paylaştığımız bazı ipuçlarını deneyebilirsiniz.

iPhone’u Sıfırlamak

Bu oldukça zor bir seçenek gibi dursa da aslında en etkili yöntem bu. Eğer ki iPhone’unuzu sıfırlamak istiyorsanız Home düğmesine ve Uyku/Uyanma düğmesine birlikte basılı tutun. Ekranın kararması ile birlikte gelecek olan Apple logosunu gördükten sonra düğmelere basmayı bırakın.

Konum Hizmetlerini Devre Dışı Bırakın ve Tekrar Aktifleştirin

Eğer ki iPhone’u sıfırlamak sizin için zor bir seçenek ise bu yöntemi deneyin. Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri seçeneklerinden Konum Servisleri‘ni kapalı konuma getirin ve tekrar açın.

Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Konum hizmetlerini devre dışı bırakmak ve tekrar aktifleştirmekte mi yardımcı olmadı? Bu durumda ağ ayarlarını sıfırlamayı denemek sizin için bir çözüm olabilir. Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra Wi-Fi ve VPN ayarlarınızı yeniden yapırlandırmanız gerekeceğini lütfen unutmayın. Ağ ayarlarını sıfırlamak için Ayarlar > Genel > Sıfırla ve “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneğini kullanın.

İLGİLİ HABER:  Apple OLED Ekranlarda Sorunlar Yaşayabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?