iOS 8.3’le Birlikte Türkiye’de ki iPad’ler için Hotspot Özelliği Artık Kullanılabilir

0
1864

Kısa bir süre önce yayınlanan iOS 8.3 içinde barındırdığı bir sürü özelliklerle birlikte önemli bir güncellemeye benziyor. iOS 8.3 güncellemesiyle birlikte Türkçe Siri desteği, yeni emojiler ve performans artışı sağlamasının yanında Türkiyedeki iPad`ler adına önemli bir yenilik barındırıyor. Türkiye’de ilk iPad’ler satılmaya başlandığı zaman 3G destekli iPad’lerin Hotspot özelliğinin çalışmadığı ve bunun sebebi ise servis sağlayıcılar tarafından kısıtlanmış olmasıydı.

ipad-settings-cellular-data

Bunu anlamanın yolu ise 3G destekli iPad`lerin sim kartı taktıktan sonra mobil veri kısmında bir anlık Hotspot butonunun belirmesi fakat aktif duruma getirmeye çalıştığınızda ise servis sağlayıcınız ile görüşün gibi bir durum sözkonusuydu. Bu durumun şöyle bir açıklaması olabilir. Servis sağlayıcılarının iPad için verdikleri kullanım miktarı hem fazla hem de mobil veriye göre daha ucuz olmasıydı.

Örnek vermek gerekirse iPad için almış olduğunuz 6GB internet paketi telefondan kullanmış olduğunuz 4GB internet paketinden daha ucuz olabiliyordu ama ucuz olmasının yanında kişinin sadece kendisinin kullanımına açarak yani Hotspot kullanımını önlüyordu.

Yeni iOS 8.3 güncellemesiyle birlikte kullanmakta olduğunuz iPad’ler üzerinden Hotspot özeliğini kullanabileceksiniz.

 

İLGİLİ HABER:  iOS’a Özel Microsoft Pix Camera Uygulaması Güncellendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?