iOS 8.3’le Birlikte Birçok Kullanıcı Touch ID’nin App Store Üzerinde Çalışmadığını Bildiriyor

1
1884

iOS 8 için büyük güncellemelerden bir tanesi olan iOS 8.3 dün yayınlandı ve yeni özellikleri ile kullanıcılardan tam not aldı. Her şey çok iyi, çok güzel derken dün birçok platformda Touch ID’nin App Store üzerinde çalışmadığı konuşulmaya başlandı. Sorun pek çok iPhone ve iPad modelinde görülüyor. iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPad Air 2 kullanıcıları hata ile karşılaşılıyor. Hatanın tüm iPhone ve iPad kullanıcılarında ortaya çıkmadığını belirtelim.

“Ben sadece iOS’u güncelleyerek 8.3’ü indirdim ve iPhone’a App Store üzerinden Touch ID kullanarak uygulama indiremiyorum” yazısı Reddit üzerinde bir iPhone 6 Kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Bu ve bunun gibi benzer sorunlar iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından ara ara konuşulmaya devam ediyor.

Apple Uzmanı ekibi olarak iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 5s, iPad Air 2 ve iPad mini 3 üzerinde yaptığımız kontrollerde problemle karşılaşmadık. Ancak dün kimi takipçilerimizden soruna benzer epostalar aldığımız için endişeleri en azından minimize edebilmek adına böyle bir yazı hazırlamak durumunda kaldık. Belirtmek isteriz ki bu tümü ile yazılımsal bir konudur ve Apple geçmişte de olduğu gibi, iOS 8.0.1 ve iOS 8.0.2 ile Touch ID ve Wi-Fi sorunları çözülmüştü yine iOS 8.3.1 güncellemesi ile sorunun çözülmesi mümkünve Apple’ın böyle bir küçük güncellemeyi kısa süre içerisinde vermesi beklenebilir.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Touch ID Yerini Alan Yeni Yüz Tanıma Sistemi!

1 YORUM

  1. iphone6, iphone 6 plush, ipad mini ve ipad air 2 cihazımda uygulama indirmekte ve güncelleme yapmakta ciddi anlamda sorun yaşıyorum. Bu bir dönem macbook air ve macbook pro cihazlarımda da olmuştu, güncellemeyle düzeldi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?