iOS 8.3 Yayınlandı: Türkçe Siri, Yeni Emojiler, Klavye Sorununun Düzeltilmesi ve Daha Fazlası

1
6755

Apple’ın iOS 8.2’le beraber üzerinde uzun zamandır çalışmalar yaptığı ve 4 beta sürümü ile geliştirilmesini tamamladığı iOS 8.3 yayınlandı.

Yeni güncelleme şu an da iPhone ve iPad’ler de OTA üzerinden indirilebilir. Güncellemeyi indirip yükleyebilmeniz için telefonunuzda veya tabletinizde yeterli depolama alanının ve şarj seviyesinin %50 üzerinde olduğundan emin olun.

 Güncellemeyle birlikte pek çok hata düzeltmesi ve yenilik geliyor. Özellikle iPhone 6 Plus’ta ki mevcut klavye sorunu çözülmüş. Bunun yanında performans ve şarj için iyileştirmeler mevcut. Şimdiye kadar ki en hızlı iOS 8 sürümü ile karşı karşıyayız.

Yeniliklere de genel olarak bakacak olursak ilk göze çarpan Siri’ye yeni dil seçeneklerinin eklenmesi. Özellikle Siri’nin artık Türkçe bildiğini belirtelim. Yeni emojiler eklendi ve emoji seçim menüsü komple yenilendi. Apple Watch uygulamasının iOS 8.2’de olduğu gibi iOS 8.3’de de yer aldığını belirtelim.

iOS 8.3 ile gelen tüm yenilikler;   

         

iOS 8.3’le birlikte gelen yenilikler için MacRumor kısa bir video hzırlamış;

iOS 8.3 güncellemesi iOS 8’in yayınlanması gibi iPhone 4s ve üzeri mevcut tüm iPhone, iPad 2 ve iPad mini üzeri tüm iPad’lere verildi. 5. nesil iPod Touch için de güncelleme indirilebilir durumda.

İLGİLİ HABER:  iOS 12 Ne Zaman Yayınlanacak? Kesin Süre Belli Mi?

1 YORUM

  1. ipad mini kullanıyorum şuan güncellemeyi yüklüyorum ama güncelleme için daha fazla bilgi kısmında sirinin türkçe olduğunu dair bilgi göremedim. nurda var mesela. acaba ipad minide kullanılamıyormu türkçr siri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?