Apple dün iOS 8.3’ü yayınladı ve güncelleme beraberinde pek çok yeniliği getirdi. Bunların en başında özellikle Türkiye’de ki iPhone/iPad kullanıcılarının en çok istediği Siri’ye Türkçe dil desteğinin gelmesi oldu. Siri Türkçe dil desteği ile birlikte CarPlay’de bu kapsamda ülkemizde kullanılabilir hale geldi. Siri için mevcut pek çok özelliğe de genişletilmiş dil desteği geldi ve Türkiye dahil pek çok ülkede bu özellikler artık kullanılabilir.

Apple henüz Türkçe iOS 8 sayfasında güncelleme yapmış olmasa da Amerika sayfasında bir takım güncellemeler yaptı ve Siri’nin ek özelliklerinin kullanabildiği ülkelerde güncelleme yaptı.

Twitter Entegrasyonu: Brezilya, Danimarka, Hindistan, Yeni Zelanda, Rusya, İsviçre, Tayland ve Türkiye’de kullanılabilir.

Facebook Entegrasyonu: Brezilya, Danimarka, Hindistan, Hollanda, Yeni Zelanda, Rusya, İsviçre, Tayland ve Türkiye’de kullanılabilir.

Yerel Arama: Brezilya, Danimarka, Hindistan, Hollanda, Yeni Zelanda, Rusya, İsveç, Tayland ve Türkiye’de kullanılabilir.

Navigasyon: Brezilya, Danimarka, Hindistan, Yeni Zelanda, Rusya, İsveç, Tayland ve Türkiye’de kullanılabilir.

Shazam: Brezilya, Danimarka, Hindistan, Hollanda, Yeni Zelanda, Rusya, İsveç, Tayland ve Türkiye’de kullanılabilir.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Pro Max AnTuTu Performans

3 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?