iOS 8.3 iPhone 6 Plus için Klavye Sorununu Çözüyor

0
3507

Dün iOS 8.3 için 3. Beta sürümü yayınlanmıştı. iOS 8.3’ün 3. Beta sürümü ile birlikte Apple, Safari’de boşluk butonu yerine git butonuna tıklamaya neden olan sorunu gidermiş durumda. Bu sorunu sadece iPhone 6 Plus kullanıcıları yaşıyordu ve bu konuda şikayetçilerdi.

Sorunun asıl sebebi klavye üzerinde boşluk butonunun kısa tutulup git ve nokta butonunun geniş tutulması ile alakalıydı. Bu da özellikle Safari üzerinde çoğu zaman boşluk butonu yerine git butonuna tıklamaya sebep oluyordu. iOS 8.3 için yayınlanan 3. Beta sürümünde bu sorunun giderildiği görülüyor. Bu sayede Safari üzerinde klavye daha rahat ve seri bir şekilde kullanılabilecek.

ios-8-3-klavye

iOS 8.3‘le birlikte pek çok yenilikte mevcut. Bunların başında Siri’ye Türkçe dahil yeni dillerin eklenmesi, yeni emojiler ve emoji seçim menüsünün yenilenmesi, CarPlay geliyor. Ve Apple bu hafta ilk defa halka açık iOS Beta programını başlattı. iOS 8.3 Beta 3‘ü bu sebeple halka açık şekilde sundu. Şu an için bölgelere göre değişiklik gösteren bir kabul programı söz konusu. Halka açık iOS Beta programı hakkında bilgi almak için yazımıza buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Apple ne zaman kuruldu? Kurucusu kimdir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?