iOS 8.3 ile Gelen Gizlenmiş 2 Yeni Özellik

0
7571

En son 12 Mart’ta 3. Beta sürümü ile gelen iOS 8.3 için insanlar yeni özellikleri keşfetmeye devam ediyorlar. Bu hafta iOS 8.3 içinde gizli kalmış iki yeni özellik keşfedildi. Siri için ve uygulama satın alma ayarlarına eklenmiş yeni güncelleme.

Siri için eklenen bu yeni özellikle birlikte artık aramalarınızı hoparlör üzerinden Siri aracılığı ile rahatça yapabileceksiniz. Bu yeni özelliği şu anda iOS 8.3 Beta 3’Le birlikte kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey öncelikle “Hey Siri” demek ve hemen ardından rehberinizde kayıtlı olan ismi ile aramak istediğiniz kişiyi hoparlör üzerinden telefon aç/ara şeklinde söylemek. Ardından Siri hoparlörü açarak doğrudan hedefteki kişiyi arayacaktır. Eskiden Siri üzerinden bu şekilde görüşme yapmak hoparlör haricinde mümkündü ancak bu yeni ekleme ile Siri’ye yeni bir hareket eklenmiş oldu.

siri-hoparlor-uzerinden-gorusme

Diğer özellik ise App Store üzerinden ücretsiz uygulamaları indirirken dahi karşılaştığımız şifre dayatmasının çözülmüş olması. Artık bunu ayarlardan isteğe bağlı olarak kapatabilir veya açabilirsiniz. Henüz bu özellik genel olarak kullanıma sunulmadı ancak bir sonraki Beta sürümü ile bu özelliğin daha açık hale getirilmesi bekleniyor.

ios8-3-app-store

iOS 8.3 elbette ki bunlarla sınırlı değil. Siri’ye başta Türkçe olmak üzere pek çok dil seçeneği, CarPlay, yeni emojiler, yeni emoji seçim menüsü, düzenlenmiş klavye aralığı, Google iki adımlı doğrulama ve daha fazlası ile geliyor. iOS 8.3 için Apple’ın Beta programı sürüyor ve hata-geliştirmeler devam ediyor. Güncelleme için bir veya iki Beta sürümü daha görmeyi bekliyoruz.

 

İLGİLİ HABER:  En İyi iPhone 7 Kılıfları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?