iOS 14’ün Yeni Özelliği Tespit Edildi

0
1936
iOS 14

iOS 14 işletim sisteminin yayınlanması için daha uzun bir süre var. Fakat tanıtım ve beta için çok fazla bir süre kalmadı. 22 Haziran ile yeni özelliklere ulaşacağız. İlk betanın aynı gün yayınlanması olası.

Bu sürümde farklı bir durum oluştu. Genelde tanıtıma bu kadar kısa bir aralık kaldığı zaman bazı özellikler sızdırılır ve az çok işletim sistemi hakkında bilgi elde edilirdi. iOS 14 için henüz çok fazla teknik özellik sızmadı.

Haliyle gelen herhangi bir bilgi heyecanlandırmaya yetiyor. 9To5Mac ekibi tarafından ortaya çıkarılan yeni özellik bu kapsamda şimdiden heyecan yarattı. Yeni özelliğe göre işletim sisteminin bu sürümünde Safari tarayıcı yeni yetenekler kazanacak.

Bakın: iOS 13.5.5 Beta Duyuruldu – Değişiklikler Belli mi?

iOS 14 ile Safari Tarayıcı Otomatik Çeviri Yapabilecek

Yeni tespit edilen özelliğe göre Safari tarayıcı dil konusunda daha işlevsel olacak. Girdiğiniz siteler için çeviri özelliğini kullanabileceksiniz.

Hiçbir 3.parti uygulama kullanılmayacak. Herhangi bir eklenti de kullanılmayacak. Safari tüm işlemi tek başına halledebilecek. İnternet siteleri için herhangi bir sınırlama olmayacak. Herhangi bir site için bu özellik kullanılabilir olacak.

Çeviri yapılacak olan dilin algılanması için kullanıcının seçim yapmasına da gerek yok. Seçim sistem tarafından yapılabilecek. Otomatik olarak dilin algılanması büyük kolaylık. Bunu Google’ın çeviri sisteminden biliyoruz.

Dilin otomatik olarak algılanmasını sağlayacak olan sistemin bir avantajı daha olacak. Bu avantaj çevirinin geri döndürülmesini sağlayacak. İnternet sayfasının dilinin değiştirildiğini ve çeviri yapıldığını kabul edelim. Otomatik algılama sistemi bu çevirinin algılanmasını sağlayacak ve kullanıcılar siteden çıkış yapmadan eski dile geri dönüş yapabilecek.

Siteden çıkılmadan, site dili eski haline getirilebilecek ve bu da güzel özelliklerden bir tanesi. Safari için tek yenilik çeviri özelliği olmayacaktır. iOS 14 Safari tarayıcı için de güzel artılar getirecek.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 3 iPhone 8 Modelini Tamamlayacak

iOS 12 ve iOS 13 için de aynı durum geçerli olmuş ve tarayıcı yetenekleri arttırılmıştı. Çeviri özelliği gelecek olan sadece bir artı. Diğer artılar ve daha işlevsel özellikler için 22 Haziran’ı iple çekiyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?