iOS 14 Kodları Sızdırıldı! Yeni Cihazlar Ortaya Çıktı

0
211
iOS 14

iOS 14 işletim sistemi için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha önce bazı kaynak kodlarının görüntülendiği işletim sisteminin şimdi ise kodlarının sızdırıldığı ortaya çıktı. iOS 14 kodlarının sızmasıyla beraber Apple’ın yeni ürünlerinin neler olacağı konusunda da önemli detaylar elde edilmiş oldu.

WWDC 2020 etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni işletim sisteminin kaynak kodlarına göre iPhone 9 akıllı telefonlarını kesin olarak göreceğiz. Telefonun özellikleri konusunda bir detay yok ancak tasarım kısmında simgeler üzerinden belirlenen bir şablon söz konusu. Tasarıma baktığımız zaman telefonun beklendiği gibi iPhone 5 akıllı telefonlarına benzer bir tasarım yapısına sahip olduğunu göreceğiz.

iOS 14 Kodlarında Başka Neler Var?

iOS 14 kaynak kodları içerisinde yer alan diğer bilgilere göre iPhone 9 dışında bir de tablet modeli göreceğiz. Yenilenmiş olan iPad Pro tablet serisinin de tasarım açısından yenilenmiş bir seri olduğunu görmek mümkün olacak.

Arka kısımda kamera alanı içerisinde üçlü kamera kurulumunun olduğunu göreceğiz. iPhone 11 akıllı telefonlarında olduğu gibi kare düzeninde bir kamera alanı olacak ancak bu alan içerisinde bu kez 3 adet kamera bulunacak.

Kameraların özelliklerinin neler olacağını kısmında ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Arka kısımda sunulacak olan bu kamera tasarımının ön kısımda ise çok daha ince çerçevelerle desteklendiğini göreceğiz.

iOS 14

Çentik alanıyla değil ancak çok daha ince çerçevelerle beraber gelecek olan yeni bir tablet olduğunu göreceğiz. iPhone 9 ve iPad Pro derken, bir diğer cihaz ise yeni seri Apple TV ürünü olacak.

Şimdilik prototip aşamasında olduğu söylenen Apple TV ürününün de sunulması bekleniyor. Apple TV için özelliklerin neler olacağı konusunda ise net bir bilgi yok. Biraz daha uygun fiyatlı bir cihazın gelebileceği ihtimali var.

Ayrıca yeni seriyle beraber kumandalarında yenilenmesi söz konusu olacak. Cihazın ne zaman tanıtılacağı bilinmiyor olsa da WWDC 2020 etkinliğinde bir sürpriz gelebilir. iPhone 9 akıllı telefonlarının ise tüm bu cihazlardan daha önce tanıtılması beklenmekte. Tabii ki coronavirüs etkisiyle bir erteleme gelmezse.

İLGİLİ HABER:  AirPods 3 için İlk İddialar Gelmeye Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?