iOS 14 için Türkiye Tarihi Belli Oldu

0
599
iOS 14

WWDC 2020, Apple kullanıcılarında heyecana neden olmaya başladı. Büyük çerçeveye baktığımızda sadece Apple kullanıcıları değil, tüm teknoloji dünyası bu etkinliği bekliyor. Çünkü aynı zamanda yazılım devi olan Apple, yeni yazılımlarını duyuracak. iOS 14 ile tekrar devrim yapılması da olası.

Tabii akıllı saatler, Mac bilgisayarlar, Apple TV için de yeni yazılımlar olacak ama iOS 14 işletim sisteminin yeri ayrı. iPhone telefonlarını zenginleştirecek yeni işletim sistemi sürümü için güzel haberler de gelmeye başladı bile.

Etkinliğin tarihini biliyoruz ama etkinlik sonrasında yeni yazılımların ne zaman geleceğini bilemiyoruz. İşte son haber iOS 14 ilk betasının ülkemizde ne zaman yayınlanacağı konusunda bilgi verdi.

Bakın: iOS 14 Yenilikleri Neler? Bilinen Özellikler

iOS 14 İlk Beta Ne Zaman Gelecek?

WWDC 2020 etkinliği 22 Haziran saat 20:00′da başlayacak. Etkinlik için belirlenen sürenin yaklaşık 2 saat olduğu biliniyor. Etkinliğin hemen bitiminde yeni yazılımların ilk beta sürümleri yayınlanacak.

İlk beta sürümlerinin verileceği ülkeler arasında Türkiye’nin de olduğu ortaya çıktı. Sızdırılan bu bilgilerde iOS 14 ilk betasının ülkemiz için 22 Haziran saat 22:30 civarlarında yayınlanacağını işaret ediyor.

İlk beta sürümü hemen yayınlanacak olsa da tahmin edersiniz ki bu sürüm her kullanıcı tarafından kullanılabilir sürüm olmayacak.

iOS 14

Yeni işletim sistemlerinde ve yazılımlarda Apple’ın denemeleri önce geliştiriciler üzerinde yaptığı sonra herkese açık beta testlerine geçtiği biliniyor. iOS 14 gibi gayet önemli bir yazılım için de aynı yol izlenecektir.

Geliştiriciler ilk beta sürümünü alacak. İlk beta sürümü birkaç hafta kadar geliştiricilerde kalacak. Sorun çıkmaması durumunda, tüm beta kayıtlı kullanıcıların yeni işletim sistemine geçmesi ve denemelerini gerçekleştirmesi sağlanacak. Süreler değişebilir ama bu işleyişin değişmesi olası değil. Her sene Apple aynı yolu takip etti, beta için değişiklik yapılmadı.

İLGİLİ HABER:  iPhone Batarya Değişimi için Açıklama Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?