iOS 14 için İlk Görseller Ortaya Çıktı

0
815
iOS 14

iOS 14 işletim sistemi için hazırlıklar devam ediyor. Bu yılın Haziran ayında tanıtılması beklenen yeni işletim sistemi sürümünün, iOS 13 serisine göre çok daha kararlı bir sürüm olması bekleniyor. Öyle ki Apple’ın bu konuda taktik değişikliğine gittiğini biliyoruz.

Firma yeni seri işletim sisteminde hatasız bir kullanım sunabilmek adına düzenlemeler yapacak ve beta süreç testleri de buna göre düzenlenecek. Hatayı en aza indirmek adına yapılacak olan güncellemeler bir yana, menüler kısmında da çok daha farklı bir tasarımın geleceği iddia ediliyor. Bu noktada son olarak iOS 14 işletim sisteminde çoklu görev penceresini nasıl gözükeceğini gösteren görseller paylaşıldı.

iOS 14 Serisinde Çoklu Görev Penceresi Nasıl Gözükecek?

Paylaşılan bir videoda iOS 14 işletim sisteminde çoklu görevlerin nasıl görüntüleneceği görülüyor. Video baktığımız zaman görev pencerelerinin sıralı bir şekilde görüntülendiğini görmekteyiz. Hem üst kısımda hem de alt kısımda sıralı bir şekilde görev pencereleri sunulacak.

Bu görev pencereleri içerisinde kullanıcıların düzenlemeler yapması da mümkün olacak. Tek bir kaydırma hareketi ile pencereleri kapatmak ve böylece arka plandaki uygulamaları durdurmak mümkün olacak.

iOS 14 serisine ait olduğu iddia edilen bu görüntülerde gösteriyor ki menüler kısmında önemli değişiklikler bizi bekleyecek. Tasarım kısmında yapılacak olan değişiklikler bir yana, genel görüntüler kısmında da önemli değişiklikler söz konusu olacak.

Tüm bu güncellemelerin iOS 14 kullanımını nasıl değiştireceği ise başka bir merak konusu. Bu konuda resmi açıklamaların yapılmasını beklemek gerekiyor. Haziran ayında yeni sürümün duyurulduğunu göreceğiz. Yeni sürümün duyurulmasının ardından menülerde yapılan tasarım değişikliklerini de daha yakından değerlendireceğiz.

İLGİLİ HABER:  Face ID 2.0 Teknolojisi Yolda

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?