iPhone 12 değil ama iOS 14 hız kazandı. Güncellemeler yine haftalık baza dönmeye başladı ve en geç iki haftada bir yeni bir beta yayınlanıyor. 2 hafta kadar önce yayınlanan iOS 14 Beta 3 sürümden sonra bu kez iOS 14 Beta 4 yayınlandı.

Her zaman olduğu gibi betanın ruhuna uyuluyor ve hata düzenlemeleri ilk plana alınıyor. Öncelikle hatalarda iyileştirmeler yapılması ve eksiklerin giderilmesi için yayınlanan beta, buna rağmen bazı yeni düzenlemeler de getirmiyor değil.

iOS 14 Beta 4 Yenilikleri Nasıl?

Yeni beta sürümünün getirdiği önemli yenilikler ya da önemli değişiklikler 3 maddede ele alınabilir. Beta 3 sürümdeki kadar çok değişiklik gözükmüyor. Tabii bu güncelleme yayınlanır yayınlanmaz tespit edilen değişiklikler ve yeniliklerle alakalı.

Kodlara bakıldığında, daha fazla özellik ortaya çıkarılacaktır. Bu özellikler çıktıkça ekleyeceğiz. Sadece iOS’a gelen özellikler olarak da düşünmeyin. Her yeni betada, yeni cihazlar hakkında da kodlar ya da ipuçları görülebiliyor. Bu detayları bir kenara bırakıp, 3 başlıkta değişikliklere bakalım.

Maruz Kalma API: Koronavirüs tespiti için Google ile Apple arasında ortak olarak geliştirilen bir proje vardı. İki firma ortaklaşarak koronavirüs maruz kalma özelliğini kullanıma sunmuştu. Şimdi bu özellik için API’ler iOS 14 işletim sistemine eklendi. Bu demek oluyor ki artık maruz kalma bildirim sistemini kullanan uygulamaları görmeye başlayacağız.

iOS 14 Beta 4

Apple TV Widget: Widgetlar iOS 14 ile tanıtıldığı sırada Apple bir şey söyledi. Daha çok geliştireceğiz ve desteğini çok daha fazla arttıracağız şeklinde açıklamalar yapan firma, dediğiniz yaptı. Her beta sürümünde biraz daha gelişen Widget’lar bu sefer Apple TV ile güncellendi. Artık iOS 14 cihazlarda Apple TV widget kullanılabilecek.

iOS 14 Beta 4

3D Touch Geri Geldi: Bir önceki betada anlam veremediğimiz şekilde 3D Touch özelliği kapatılmıştı. iOS 14 Beta 4 ile destek verilen cihazlarda yeniden 3D Touch özelliği kullanıma girdi.

İLGİLİ HABER:  iOS iMovie Güncellendi! Neler Değişti?

3 başlıkta iOS 14 Beta 4 ile gelen yenilikler bunlar. Takibe devam edeceğiz ve yeni bir şey çıktığı zaman paylaşacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?