iOS 14 Beta 3 iPhone 12 Ekranını Doğruladı

0
1198
iOS 14 Beta 3

Dün yayınlanan beta sürümü, hiç geciktirilmeden incelenmeye başlandı. Ortaya çıkan yeni özellikleri bir rehber olarak vereceğiz ama öncesinde dikkatimizi çeken bir detaydan başlamak istedik.

Öyle ki iOS 14 Beta 3 ile yapılan değişiklikler iPhone 12 akıllı telefonları için çok önemli bilgiyi gösterdi ve en net ifade ile ekran boyutunu kanıtlamış oldu.

iOS 14 Beta 3 ile Ortaya Çıkan Ekran Boyutu

İpucunu sağlayan ve bilgileri veren ekran yakınlaştırma özelliği üzerinde yapılan değişiklik. Görme sorunu yaşayanlar için geliştirilen ve benim de şahsen başarılı bulduğum ekran yakınlaştırma özelliğinin iOS 14 Beta 3 ile güncelleme aldığını görüyoruz.

Artı bir özellik gelmesinden çok özelliğin desteklediği ekran boyutlarında yenileme yapılmış. Şimdi elimizde ne var? 5.8 inç iPhone 11 Pro, 6.1 inç iPhone 11, 6.5 inç iPhone 11 Pro Max. Denklemi çözmek çok basit. Bu özellik 4 modelde de kullanılıyor ve ekran boyutları belli. Öncesinde tanıtılan iPhone modelleri için de durum belli.

iOS 14 Beta 3 sonrasında ise Xcode simülatörü içerisinde bu sistemin 5.4 inç ekranda da çalıştığı anlaşılıyor. Sözün kısası, Apple güncelleme vermiş ve özelliği 5.4 inç ekranda 960 X 2079 piksel çözünürlükte kullanılabilir hale getirmiş.

Sızıntılar, tedarikçiler, bir Apple kaynağı olarak biz ve bizim gibi Apple’ı yakından takip eden siteler iPhone 12 akıllı telefonunun ekranının 5.4 inç olacağını iddia etti. Bir de böyle bir güncelleme yapılması ve resmi kayıtta 5.4 inç ekran boyutunun geçmesi, bunun bir de yeni işletim sistemini kapsayan bir güncelleme olması iPhone 12 ekran boyutu için son kanıt.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 Jailbreak Nasıl Yapılır ? ( Detaylı Anlatım )

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?