iOS 14 için resmen süreç başladı. iOS 14 Beta 2 yayına açıldı. Yeni betanın kullanıma açılmasıyla beraber artık ardı ardına beta sürüm güncellemelerinin yayınlandığını göreceğiz ve muhtemelen diğer beta sürümleri için süre açısından ara bu kadar açılmayacak.

Bundan sonra hızlanacak olan beta sürecinde birçok yeni özellik görebiliriz. iOS 14 tanıtıldığı zaman da aynı şeyi söylemiştik. Final sürümüne kadar gelen beta güncellemelerinde yeni özellikleri görmeye de devam edeceğiz. Şimdiki gündem konumuz ise ikinci beta sürümü.

WWDC 2020 sonrasında gelen ikinci beta içerisinde çok büyük değişiklikler yok. Ama bu hiç değişiklik yok anlamına gelmesin. Sürüm notları çok net olmadığı için çok fazla değişikliği tespit etmek mümkün olmadı fakat geliştiricilerin tespit ettikleri ilk değişiklikleri sizlerle paylaşacağız.

Bakın: iPhone SE İndirime Girdi – Fiyat Ne Kadar Değişti?

iOS 14 Beta 2 Güncellemesi Neleri Değiştiriyor?

Dilerseniz değişiklikleri kısa kısa maddeler halinde paylaşalım.

  • İlk değişikliğimiz takvim simgesinde yapılan düzenleme oldu. Takvim simgesindeki tasarım net hatlarla güncellenmiş.

iOS 14 Beta 2

  • Dosyalar uygulaması için son açtığınız dosyalarınıza hızlı erişim sağlayacak olan yeni bir widget kullanıma sunuldu.

iOS 14 Beta 2

  • Widgetlar için güncelleme yapıldı.
  • Saat uygulamasının simgesi yenilendi.
  • Müzik uygulamasındaki kontroller “oynat, duraklat, ileri sar” için güncellemeler yapıldı.
  • Pano bildirimleri güncellendi.

iOS 14 Beta 2

  • Ayarlar uygulamasında “Telefon” simgesi gibi bazı bölümlerin simgeleri yenilendi.

Şimdilik bu yeniliklere ulaştığımız iOS 14 Beta 2 güncellemesi 18A5319i yapı numarası ile yayınlandı. Güncelleme OTA ile verildiği için zaten beta 1 sürümünü yüklemiş olan kullanıcılar için yeni güncelleme bildirimi takip etmek yeterli olacak.

Bu arada betanın incelemeleri devam ettiği için keşfedilmeyen daha birçok özellik ortaya çıkacaktır. Yeni özellikleri biz de takip ediyor olacağız. Yeni bir özellik tespit edildiği zaman sitemizde paylaşacağız. Detayları kaçırmamak adına takipte kalın.

1 YORUM

  1. Merhaba, 3 aydır iphone 7 kullanıyorum. Cihazı aldığımdan beri sol üst kısımda belirsiz bir leke vardı siyah moddan kaynaklanan birşeymiş gibi görünüyordu. Ama şimdi fark ettiyimde cihazda baya siyah küçük bulanık bir leke var ölü piksel sanırım. Bu neden kaynaklanıyo?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?