iOS 14.5 Beta 5 Yayında! Finale Geri Sayım

0
906
iOS 14.5

iOS 14.5 Beta 4 sürümü bir hafta kadar öncesinde yayınlanmış ama bu sürümle beraber çok önem verilecek bir değişiklik gelmemişti. Beklenen değişiklikleri getirmeyen son beta sürümünden sonra şimdi ise iOS 14.5 Beta 5 yayınlandı.

Açıkçası ardı ardına betaların gelmesi sevindirici. Apple’ın güncellemeleri biraz daha detaylandırdığını görüyoruz. Son dönemde sayı olarak da dikkat çekecek kadar fazla güncelleme geldi. Tabii ki merak edilen ve herkesin sorduğu yeni betada ne değiştiği.

İlginizi Çekebilir: Jon Prosser, Apple Tahminini Tutturamayınca Kaşlarını Kesti

iOS 14.5 Beta 5 ile Değişiklik Var mı?

Yeni beta için bir sürüm notu yayınlandı. Evet sürüm notu yayınlandı ama sürüm notunun içerisinde bilgi yok. iOS 14.5 Beta 4 versiyonunda bile bazı hataların giderildiği ve HomePod için düzenlemelerin yapıldığı konusunda paylaşımlar görmüştük.

Fakat bu yeni üründe onu bile göremedik. Şimdi sürüm notlarında sadece ve sadece mevcut yenilikler için düzenlemelerin ve iyileştirmelerin yapıldığı bilgisi verilmiş. Bunun dışında başka bir bilgi verilmemiş.

Yeni sürüm notlarından anlayacağımız bir şey daha var. O da güncellemenin artık son sürüme yaklaşmış olduğu. Şöyle ki artık genelde bu güncellemeler GM sürüm öncesindeki son beta oluyor. GM sürüm de geliştiriciler için final sürümü demek oluyor. Böyle değerlendirecek olursak iOS 14.5 Beta 5 son beta olarak geçecek.

iOS 14.5 Beta 5

Bundan sonra gelecek olan güncelleme ya direkt final güncellemesi olacak ya da önce GM sürümü sonrasında herkes için final sürümü olarak yayınlanacak. Süre vermek istersek önümüzdeki haftayı gösteririz. Çünkü şu an Apple haftada bir beta sürümü yayınlamaya başladı ve biraz tempo kazandı.

Bir sonraki betayı da beklemediğimize göre bir sonraki hafta final ile karşı karşıya kalabiliriz. Yeni sürümde pil performansı nasıl değişecek? Gelen yeniliklerin kullanımı nasıl olacak? Telefonlarda hız konusunda değişim olacak mı?

İLGİLİ HABER:  İnternet yavaşladı mı? Neden?

Bunların hepsi final serisinden sonra yapacağımız incelemelerle vereceğimiz cevaplar. Güncelleme gelir gelmez bu konuda da merak ettiklerinizi paylaşacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?