iOS 14.5.1 Güncellemesi Yayınlandı! Neden Güncelleme Geldi?

4
2034
iOS 14.5.1

iOS 14.5 güncellemesinin yayınlanmasının üzerinden 10 gün civarı bir süre geçti. Bir yandan iOS 14.6 beta testleri de başladı ama iOS 14.5 ile iş bitmiş değil. iOS 14.5.1 sürümü de yayınlandı. Açıkçası bu şekilde bir güncelleme gelmesini zaten bekliyorduk. Güncellemeyi bekliyorduk çünkü yeni sürümde bazı hatalar vardı.

Bu hataların başında uygulama şeffaflığı sorunu yer alıyordu. Bazı kullanıcılar uygulamaların takip etmesini engelleyecek olan özelliği kullanamıyordu. Beklenen güncelleme de zaten bu konuda gelen bir güncelleme oldu.

İlginizi Çekebilir: Apple Yenilenmiş Apple Watch 6 ve Apple Watch SE Satıyor

iOS 14.5.1 Güncellemesi ile Neler Düzeldi?

Yeni güncellemenin hemen sonrasında düzelen ilk sorun dediğimiz gibi uygulama şeffaflığı sorunu oldu. Uygulama şeffaflığının kullanılmasını engelleyen hata giderildi ve artık özellik tüm kullanıcılarda sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor.

Bunun dışında da bazı sistemsel sorunların giderildiği konusunda bir ufak bilgi var. Pil konusunda herhangi bir düzenlemenin ise yapılmadığını görmekteyiz.

Uygulama şeffaflığı sorunu dışında genel performans sorunlarını gideren ve güvenlik düzenlemelerini yapan bir sürüm söz konusu. Şu an desteklenen tüm cihazlar için de iOS 14.5.1 gelmiş durumda.

iOS 14.5.1

Tek yapmanız gereken güncellemeleri kontrol etmek. Pil konusunda herhangi bir düzenleme olmadığını da söyledik ama yine pil testlerine de yer vereceğiz. Pil testlerinde bu konuda bir fark var mı yok mu ortaya çıkacaktır.

Unutmadan son olarak iPadOS 14.5.1 sürümünün de yayına açıldığını eklemek istiyorum. Aynı düzenlemeler yine bu sürüm için de geçerli.

İLGİLİ HABER:  iPhone ve iPad'e Adobe Flash Player Nasıl Yüklenir?

4 YORUMLAR

  1. iPhone 11 kullanıyorum. Güncellemeyi yaptım takip etme özelliği hala devre dışıydı. Sonra ayarlardan hesabımdan çıkış yaptım. Telefonu yeniden başlattım. Hesabıma tekrar giriş yaptım. Takip etme özelliği aktif oldu. Artık kullanabiliyorum.

  2. iphone 7 için güncelleme yapmak istemiyordum ama safari ve eposta bile kullanlımaz hale gelince mecburen 14.5.1 güncelle komutu verdim. güncelleme hazırlanıyor aşamasında takılı halde. Ne kadar süre beklemeye devam etmeliyim?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?