iOS 14.4 Beta 2 Yayınlandı – Nasıl Yenilikler Geldi?

0
2156
iOS 14.4 Beta 2

iOS 14.4 Beta 2 sürümü, uzun süredir beklenen bir beta güncellemesi oldu. Apple bu kez ikinci beta güncellemesine geçerken daha uzun bir bekleme sürecine girdi. Haliyle geç gelen yeni beta sürümü de merak edildi.

Mevcut sürümlerde yer alan hatalar giderilebildi mi ya da yeni özellikler var mı gibi sorular öne çıkmakta. Peki, bu güncelleme neleri değiştirdi?

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Yeni Gizlilik Sözleşmesi Olayının Perde Arkası – Şimdi Ne Olacak?

iOS 14.4 Beta 2 ile Ortaya Çıkan Değişiklikler

Başta şunu belirtelim ki beta sürüm sadece geliştiriciler için yayınlanmadı. Önce geliştiriciler için yayın yapıldı ama çok kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılar için de açık beta yayını yapıldı. Sadece beta kaydınızın olması yeterli.

Yeniliklere bakıldığı zaman ise çok önemli bir değişikliğe imza atıldığını söylemek doğru olmaz. Ufak tefek sayılabilecek olan yenilikler ve bazı düzenlemeler var. İlk düzenleme HomePod Mini için geçerli.

Dinlenen şarkılar HomePod Mini’den, U1 özelliği olan iPhone 11 veya iPhone 12’ye aktarılırken, yeni bazı görsel ve işitsel efektler kullanılmaya başlandı. Böylece biraz daha göze hoş bir kullanım sunuldu.

iOS 14.4 Beta 2

Ayrıca iPhone’unuz HomePod Mini yakınında geldiğinde, yani cihaza yaklaştığınız zaman yumuşak bir dokunsal geri bildirim vermeye başlayacak ki bu da iki cihaz arasında şarkı aktarımının hazır olduğunu gösterecek.

Bunun dışında watchOS için “Yürüme Zamanı” adı verilen yeni bir özellik gözükmüş oldu. Bu da Apple’ın yeni rehberli yürüme antrenmanlarını akıllı saatlere getirmeyi planladığını gösteriyor.

iOS 14.4 Beta 2 sürümünde dikkat çeken son yenilik ise ses cihazları için ortaya çıkan bir ayar. 3.taraf Bluetooth bağlantılı ses cihazları için yeni bir ayarın sisteme dahil olacağı görülüyor. Kulaklık ses seviyesi ölçümlerinin alınması için kullanılacak olan ayarın nasıl artıları olacağını göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  iOS 12.1 beta 2 Yayınlandı! Değişiklikler Neler?

iOS 14.4 Beta 2

Tüm bu özellikler içerisinde öyle çok bir dikkat çekici yenilik yok. Genelge HomePod için bir çalışma yapıldığını anlıyoruz. Tabii ki asıl mesele hata düzenlemeleri konusunda nasıl bir çalışma yapıldığı. Hala şikayet edilen bildirim sorunları gibi sorunlar var.

iOS 14.4 Beta 2 için bir dizi hata düzenlemesi yapıldığı da söyleniyor. İşte bunlar belirlenen sorunları çözdü mü asıl mesele orası olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?