iOS 14.2 Beta Güncellemesi Yayınlandı

0
2270
iOS 14.2

iOS 14’ün yayınlanmasının üzerinden 2 gün geçti. Sadece 2 gün içerisinde iOS 14.2 beta güncellemesi yayınlandı. Aradan geçen bu kısa sürede yayınlanan güncelleme sadece geliştiriciler için yayınlandı ama ilginç bir detayı da elde etmiş olduk.

Şöyle ki iOS 14.1 sürüm yayınlanmadı. Direkt olarak iOS 14.2 sürümüne geçildi ama bunun neden yapıldığı ve güncellemelerin nasıl devam edeceğini bilemiyoruz. Belki de iOS 14.1 sürümü herkese açık olarak yayınlanan beta için geçerli olur bilemeyiz. Yeniliklere baktığımız zaman ise bu sürümde bazı önemli değişiklikler olduğunu aktarabiliriz.

iOS 14.2 Yenilikleri Neler?

Yeni sürümle beraber Shazam uygulaması kontrol merkezine taşınıyor. Bilmeyenler için söylemek gerekirse Shazam, dinlediğiniz müziğin adını ve kime ait olduğunu öğrenmeniz için kullanacağınız bir program. Yakın zamanda Apple tarafından satın alınan program, iOS 14.2 ile kontrol merkezine entegre ediliyor.

iOS 14.2

Artık iPhone kullanıcıları için bir müzik tespit edildiği zaman bu bildirim olarak ekranda gösterilecek. Uygulama kontrol merkezine eklendiği için kontroller direkt buradan yapılabilecek. Tespit edilen müzik Apple Music üzerinde mevcutsa direkt olarak kullanıcılar Apple Music hesabına yönlendirilebilecek.

Yani artık Shazam çok daha aktif olarak kullanılabilecek ve dinlenen şarkıların adını sanını anında öğrenebileceksiniz.

iOS 14.2 sürümünde bulunan bir başka değişiklik ise Apple’ın görme bozukluğu olan kullanıcılar için yapmış olduğu güncelleme. Bundan böyle büyüteç uygulamasında iPhone kullanıcılarının, insanların ne kadar uzakta olduğunu anlaması adına kamera kullanılabilecek.

iOS 14.2

Kişi algılama özelliği olarak geçen bu özellik, görme engelliler için yapılmış ve takdir ettiğimiz bir özellik. Tam kullanımı nasıl olur ya da ek kamera modu özellikleri getirir mi bunun yorumunu şu an yapamıyoruz ama yeni sürüm yayınlanınca, detaylı bilgi sahibi olacağız.

iOS 14.2 sürümünde yer alan değişiklikler, yenilikler ya da ne derseniz bu iki özellikle sınırlı gibi gözüküyor. Güncelleme yayınlanana kadar çok daha fazla yenilik gelecektir. Zira artık iOS 14 çağı başladı. Her sürprize açık olmamız lazım.

İLGİLİ HABER:  iOS için Dil Destekli Google Asistan Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?