iOS 14.0.1 Yayınlandı – Yüklemeniz Önerilir

0
4476
iOS 14.0.1

16 Eylül tarihinde final sürümü yayınlanan iOS 14 işletim sistemi, uzun beta sürecine rağmen bazı hataları beraberinde getirdi. Her ne kadar uzun beta sürümünden geçmiş olsa da bu hatalar ilk versiyon için kabul edilebilir olan hatalardı. Fakat tabii ki kullanıcılar tamamen hatasız bir işletim sistemi istiyor. Bunun farkın olan Apple, ilk hataları gideren iOS 14.0.1 güncellemesini de yayınladı.

Yayınlanan ilk düzenleme güncellemesi olarak ün kazanacak olan yeni sürüm tespit edilen ilk hataların tamamının giderilmesini sağlıyor. Sözleri uzatmadan işin özüne geçelim ve yeni güncellemenin son verdiği hatalara bakalım.

iOS 14.0.1 Güncellemesi ile Çözülen Sorunlar

Güncelleme başta iPhone 7 kullanıcıları için önemli bir güncelleme oldu. Çünkü iOS 14 final sürümünde iPhone 7 akıllı telefonlarına kamera önizlemelerini engelleyen bir sorun oluşuyordu. Önizleme oluşmasını engelleyen sorun çözüldü. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefonlarındaki bu sorunun tamamen giderilmesini sağlayan sürümün çözdüğü diğer sorunlar ise şöyle:

  • E-posta sağlayıcılarında yaşanan e-posta gönderme sorunu tamamen giderildi. Artık her e-posta sağlayıcısı sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kaldı ki bazı sağlayıcılardan mesaj gönderme işlemi sırasında hata alıyordunuz.
  • iPhone akıllı telefonlarında Wi-Fi bağlantısını engelleyen önemli bir sorun giderildi. Artık telefonlar sorunsuz olarak kablosuz ağ bağlantısı kurabiliyor olacak.

iOS 14.0.1

  • News araç takımında görüntülere engel olarak bir sorun giderildi.
  • iPhone akıllı telefon yeniden başlatıldığı zaman, belirlenen varsayılan tarayıcının değişmesi ve varsayılan posta ayarlarının da sıfırlanmasına neden olan önemli bir hata giderildi.
  • Sistem kararlılığını etkileyecek bazı performans sorunları ve güvenlik açıkları giderildi.

iOS 14.0.1 ile bazı güvenlik sorunlarının da giderildiği söyleniyor. Hatırlarsanız dün iOS 14 işletim sisteminin Jailbreak sürümü yayınlanmıştı. Bu güncelleme ile Jailbreak sürümüne neden olan güvenlik açığının giderilip giderilmediği konusunda herhangi bir bilgi yok.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 için Yeni Konsept Videosu

Belki de Jailbreak sürümünü engelleyecek ve daha üst modellerde Jailbreak sürümünün kullanılmasını engelleyecek olan bir düzenleme de gelmiş olabilir. Bu konuda bilgi yok. Fakat şunu söyleyebilirim ki bu güncellemeyi yüklemeniz öneriliyor. İlk hatalardan kurtulmak adına.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?