iOS 13 işletim

iOS 11 işletim sistemi, Apple’ın yeni nesle geçiş işletim sistemi olarak değerlendirildi. Ancak bu işletim sistemi sürümünden istenen performansı almak pek mümkün olmadı. Apple’ın karşılaştığı hatalar ve güvenlik sorunları yeniliklerin önüne geçilmesine neden oldu. Bu durum bir yana Apple’ın yaşanan olumsuzluklardan sonra taktik değişikliğine gittiğini de gördük. Marka, iOS 12 işletim sistemiyle beraber yenilikler bir yana hatasız bir işletim sistemi sürümü üzerine çalışacağını duyurdu. Çok daha kararlı bir işletim sistemi sürümü olması beklenen iOS 12 için geri sayımda başlamış durumda. WWDC 2018 etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni işletim sistemi bir yana, şimdi ise iOS 13 işletim sistemi gündeme geldi.

iOS 13 Neler Sunacak?

Henüz 12 sürümü yayınlanmadı ancak şimdiden iOS 13 planlarının ortaya çıktığını görüyoruz. 2019 yılında kullanıcılara sunulması beklenen iOS 13 işletim sisteminin, iPad modelleri için çok önemli yenilikleri gündeme getireceği söyleniyor.

Yeni güncelleme sonrasında iPad için ekran bölme özelliğinin geliştirileceği, Apple Pencil akıllı kalemlerinin çok daha yetenekli hale getirileceğini ve Dosyalar uygulamasında da önemli sistem değişikliklerinin yapılacağını düşünüyoruz. Tüm bu değişikliklerin geliştiricilerin ulaştığı ipuçları içerisinde olduğunu da ekleyelim.

iOS 13

iOS 13 işletim sisteminin kod adının Yukon olacağı belirtilirken, bu sürümle beraber ise önemli yeniliklere adım atılacağından söz ediliyor. Kısacası iOS 12 işletim sisteminde gelmeyen yenilikleri iOS 13 işletim sisteminde göreceğiz. Bu nedenle Apple’ın da planlarını şimdiden kurmaya başladığı ve geliştirme haritası oluşturduğundan söz ediliyor. Muhtemelen iOS 13 işletim sisteminde yer alan güvenlik önlemlerinin de arttığını görmek mümkün olacak.

iOS 13 Ne Zaman Gelecek?

Tüm bunlarla beraber iOS 13 işletim sisteminin ne zaman geleceği konusunda da bazı iddialar var. WWDC 2019 etkinliği en büyük aday olsa da beta sürümlerinin daha önce özel bir etkinlikle tanıtılabileceği bilgisi de var.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?