iOS 13 Ses Paylaşma Özelliği

0
750
iOS 13 Ses Paylaşma özelliği

iOS 13 işletim sisteminin beta sürümlerinden sonra yeni kullanım detaylarının ortaya çıkmaya başladığını görüyoruz. Yeni beta sürümleri içerisinde ortaya çıkan birçok özellik var. Bu özelliklerden birisi de ses paylaşma özelliği. iOS 13 Ses Paylaşma özelliği, uzun süredir gündeme gelen ancak bir türlü kullanımının başlamadığı bir özellik.

Dilerseniz yeni işletim sistemiyle hayatımıza girmesini beklediğimiz bu özellik hakkında daha fazla bilgi paylaşımı yapalım. Bakalım Apple’ın bu kez ne gibi bir sürprizi olacak?

iOS 13 Ses Paylaşma Detayları

iOS 13 Ses Paylaşma özelliği, adından da anlaşılacağı gibi ses paylaşımına izin verecek. Yine Bluetooth kulaklık sistemi üzerinde çalışacak olan yeni özellik sayesinde tek bir cihaz üzerinden birden fazla kulaklığa ses gönderimi yapabileceksiniz.

Diyelim ki bir müzik dinliyorsunuz ve arkadaşınıza da bu müziği dinletmek istiyorsunuz. Bun durumda diğer kulaklığa da sesi göndermeniz yeterli olacaktır. Burada tek detay aynı sesin paylaşılacak olması. Yani ses paylaşımı yapıyorsanız, kendi dinlediğiniz sesin gönderimini gerçekleştirebiliyorsunuz.

iOS 13 Ses Paylaşma özelliği

Mesela bir video izliyorsanız, bu durumda da videonun sesini gönderebiliyorsunuz. Ayrıca burada bir sınır daha karşımıza çıkıyor. Ses paylaşım özelliği için desteklenen kablosuz kulaklık modelleri sınırlı. Beta denemelerine bakacak olursak, sadece Apple’ın çiplerinin kullanıldığı kulaklıklar destekleniyor.

Bunun için AirPods kulaklıklardan birine ya da Powerbeats Pro kulaklıklarına sahip olmanız lazım. Şu an için başka bir kulaklık modeliyle ses paylaşım özelliğinin desteklenmediğini ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  iPhone Amoled Ekran Teknolojisine Geçiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?