iOS 13 Safari Tarayıcı Ses ve Video İndirme Nasıl Yapılır?

0
811

iOS 13 ile birçok değişikliğe gidildi. Başta genel arayüz kullanımlarında önemli değişiklikler yapıldığını gördük. Artık daha kullanışlı bir arayüz sunulmuş oldu ve bunun yanında genel ayarlar için de düzenlemeler yapıldığını gördük. Tüm değişiklikler bir yana yeni sürümle beraber Safari tarayıcı için de değişiklikler yapıldı. Bu kez iOS 13 Safari Tarayıcı Ses ve Video İndirme işlevinin kullanılabilir hale geldiğini gördük.

Yenilenmiş olan Safari sayesinde video ve ses dosyalarını indirmek için ekstra bir uygulama ihtiyaç kalmadı. Bunun için sadece tarayıcı kullanmak yeterli olacak. iOS 13 Safari Tarayıcı Ses ve Video İndirme işleminin nasıl yapılacağını ve arama sırasında neler yapılacağını ele alalım.

Safari Tarayıcı Ses ve Video İndirme

Yapacağınız işlemler zor işlemler değil. Sadece tarayıcı ayarlarınızda birkaç ufak düzenleme yapmanız gerekiyor. Daha doğrusu birkaç küçük adımla indirme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün oluyor. iOS 13 Safari Tarayıcı Ses ve Video İndirme işlemi için yapacaklarınız şöyle;

  • Safari uygulamasına giriş yapın.
  • Ses dosyasını ya da videoyu indirmek istediğiniz herhangi bir web sayfasına gidin.
  • Şimdi yapmanız gereken tek işlem ses dosyasına ya da videoya uzun süre basılı tutmak.

iOS 13 Safari Tarayıcı Ses ve Video İndirme

  • Açılan menüden ise “bağlantılı dosyayı indir” demeniz gerekiyor.

iOS 13 Safari Tarayıcı Ses ve Video İndirme

  • Şimdi video ya da ses dosyasının indirilmeye başlandığını göreceksiniz. Sağ üst kısımda indirme çubuğunun bulunduğunu ekleyelim.

iOS 13 Safari Tarayıcı Ses ve Video İndirme

  • İndirme işleminin tamamlanmasının ardından bu dosyaya tıklayarak ya da indirme çubuğuna tıklayarak indirdiğiniz içeriği açabilirsiniz.

iOS 13 Safari Tarayıcı Ses ve Video İndirme işlemi için yapılacaklar bu kadar ile sınırlı. Merak ettiğiniz detayları yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here