iOS 13 Safari Sekmelerini Otomatik Kapatma

0
540

iOS 13 sonrasında kullanıma girecek birçok mini düzenleme var. Hemen hemen her ayar menüsünde ya da hemen hemen her Apple uygulamasında farklı bir kullanım karşımıza çıkmaya başlayacak. Bazı kullanımların biraz daha değiştirildiğini görmek mümkün olacak. Bu yazımızda da iOS 13 Safari Sekmelerini Otomatik kapatma ayarlarının nasıl yapıldığından söz edeceğiz.

Tarayıcı sekmelerinde açık kalan sayfaların ya da tarayıcıdan çıkış yaptığınız zaman açık kalan sekmelerin belirlediğiniz aralıklarla otomatik olarak kapanmasını sağlayabileceksiniz. Safari Sekmelerini Otomatik kapatma ayarlarının iOS 13 işletim sisteminde düzenlenmesi için işlemler ise oldukça basit.

Safari Sekmelerini Otomatik Kapatma Ayarları

iOS 13 işletim sistemine geçtiğiniz zaman bu ayarlar için yapmanız gereken ilk işlem ayarlar menüsüne girmek olacak. Sonrasında yapacaklarınız ise şöyle;

  • Ayarlar üzerinden aşağı doğru kaydırma yapın ve “Safari” tarayıcıyı bulup dokunun.
  • Safari menüsünden de bir kez daha aşağı kaydırma yapın ve “Sekmeleri kapat” seçeneğini seçin.

iOS 13 Safari Sekmeleri

  • Şimdi hangi aralıklarla Safari Sekmelerini Otomatik kapatma işleminin gerçekleşmesini istediğinizi seçmeniz gerekiyor.

iOS 13 Safari Sekmeleri

  • Bir Gün sonra, Bir hafta sonra ve Bir ay sonra seçeneklerinden birini seçerek ayarları yapabilirsiniz. Burada manuel seçeneğini seçerek, sekmelerin manuel olarak kapatılmasını da isteyebilirsiniz.

Yapacağınız düzenlemeler bu kadar ile sınırlı. Sekmeler için farklı özelleştirmeler hakkında bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz. Sorunuz ya da merak ettiklerinizi, yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

 

İLGİLİ HABER:  Apple Pay'in Amerika'da Kullanımı ve Türkiye

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?