iOS 13 İşletim Sistemine Bir de Böyle Bakın

0
719
iOS 13

iOS işletim sistemi için şu an için belli başlı sorunlar gündemde. iOS 12.1.3 sürümünde yer alan FaceTime açığı, bu açığı kapatmak için yayınlanan yeni güncellemenin getirdiği bağlantı sorunları derken şu sıralar gündemde iOS 12 işletim sisteminin sorunları var. Bir yandan bu sorunlar üzerinde çalışmalarına devam eden ve iOS 12.2 büyük güncellemesini hazırlayan Apple’ın bir yandan ise iOS 13 işletim sistemi için çalışmaları devam ediyor.

Şu an için yeni işletim sisteminin WWDC 2019 etkinliğiyle beraber tanıtılacağını biliyoruz. 5 Haziran haftasında tanıtılmasını beklediğimiz yeni işletim sisteminin sunacağı özellikler için de bazı önemli konsept çalışmaları gelmeye devam ediyor.

iOS 13 Nasıl Bir Seri Olacak?

Son yayınlanan konsept videosu iOS 13 işletim sisteminin ne kadar iddialı olacağını göstermekte. Konsept videosuna göre iOS 13 işletim sistemi, sayısı 40’ı bulan yeni özelliği kullanıma sokacak. 40 başlık altında toplanan yeni özelliklerde yok yok. Android ile aradaki farkın kapanıp açıkların önüne geçilmesini sağlayacağı düşünülen güncellemenin bazı önemli eksikleri de tamamlaması bekleniyor. Bu eksiklerden biri olan gece modu da kullanıma girecek.

Gece modunun tamamen nasıl özellikler sunacağı konusunda kesin bilgiler yok ancak gece modunun en öne çıkan yenilik olması bekleniyor. Özellikle 2019 iPhone modellerinde çok daha farklı bir görüntü deneyimi sunulmasını sağlayacak olan yeni özelliğin detaylarını WWDC 2019 etkinliğiyle beraber görmek mümkün olacak.

Şimdilik 40 yeni özellik üzerine hazırlanmış olan konsept videosuyla yetinmemiz gerekecek. Bu özelliklerden ne kadarının gerçeği yansıtacağı ise başka bir tartışma konusu.

İLGİLİ HABER:  macOS High Sierra Kararlı Sürüm Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?