Apple’ın yeni mobil işletim sistemi olan iOS 13 için çalışmalar devam ediyor. Duyurulduğu andan belli başlı özellikleri ortaya çıkan işletim sisteminin yeni beta sürümleriyle beraber yenilikler de ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak geliştirici beta 3 sürümünün yayınlandığını gördük. Bu beta sürümüyle beraber iPhone’dan iPhone’a Aktarma Özelliği ortaya çıktı.

İki iPhone arasındaki veri aktarımını çok basite indirgeyecek olan iPhone’dan iPhone’a Aktarma Özelliği için detaylara geçelim.

iPhone’dan iPhone’a Aktarma Özelliği Nasıl Kullanılacak?

iOS 13 ile ortaya çıkan yeni özelliğin temeli veri aktarımına dayanıyor. Eski bir iPhone modelinde yer  alan verileri yeni iPhone akıllı telefonlarına aktarmak için kullanılacak yeni yöntem ise kablo olacak. iCloud yedekleri ya da iTunes yedeklemesine gerek kalmadan, sadece bir kablo ile iki iPhone arasında veri akışının gerçekleştirilmesi mümkün olacak.

iPhone’dan iPhone’a Aktarma Özelliği

Tek bir kablonun kullanılmasıyla tüm veri akışının yapılması sağlanacak. Tabii ki burada önemli bir sorun da karşımıza çıkmıyor değil. iPhone akıllı telefonlarında Lightning kablosuyla giriş kullanılıyor. Yeni sistemde de yine iki tarafı Lightning ucu olan kablolara ihtiyaç duyulacak. Bu durumda Apple’ın yeni bir kablo ortaya çıkarması gerekecek.

Muhtemelen yeni iPhone modellerinin tanıtımıyla beraber bu kabloları da görme şansını elde edeceğiz. Fakat eski modeller için destek konusunda nasıl bir yol seçilecek bilinmiyor. iPhone’dan iPhone’a Aktarma Özelliği konusunda şu an elde ettiğimiz bilgiler bu yönde.

İLGİLİ HABER:  2020 iPhone SE Batarya ve RAM Kapasitesi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?