iOS 13 işletim sistemi için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. iPhone akıllı telefonlarını çok daha yetenekli bir hale getirmesini beklediğimiz yeni işletim sisteminin, NFC özelliklerinde de yeni bir dönemi başlatacağı ortaya çıktı.

Ortaya çıkan bilgilere baktığımız zaman iOS 13 ile sanal kimlik kullanımının mümkün olduğunu görüyoruz. İlk olarak Almanya’da kullanılacak olan sistemin yaygınlaşması muhtemel gibi gözüküyor. Dilerseniz iOS 13 sanal kimlik sisteminin nasıl işleyeceği hakkında daha fazla detay verelim.

iOS 13 Sanal Kimlik ile Neler Sunacak?

Sistemin kullanımı doğrudan NFC üzerinden işleyecek. Çipli kimliklerin NFC üzerinden iPhone akıllı telefonlarına taratılması sonucunda, sadece telefonun NFC özelliğini kullanmak yeterli olacak. Kimlik kullanılmak istendiği zaman, sadece telefondan NFC okutmak yeterli olacak. NFC’nin okutulmasının ardından tüm bilgiler işlenebilecek.

iOS 13

Hem resmi işlemlerde kullanılması mümkün olacak olan sanal kimliklerin hem de uçaklarda bilet işlemleri ve benzeri işlemlerde kullanılabileceği söyleniyor. Şu an için sistemin sadece Almanya genelinde kullanıma açıldığını görmek mümkün olacak.

Bunun için Almanya’nın onay verdiği ve özel bir de uygulama yayınlanacağı bilgisi var. Tabii ki söz konusu NFC sistemi, tüm iPhone kullanıcıları için geçerli. Yani kısa bir süre sonra tüm dünya genelinde bu özelliğin kullanıldığını görmek mümkün olabilir. Fakat Almanya’da bile en erken sistemin yıl sonu gibi kullanılabileceği konusunda bilgiler paylaşılmış durumda.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Plus Portre Modu Hatası

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?