iOS 13 ile Hücresel Veri Sınırı Son Buluyor

0
879

Apple’ın kullanıcıları her açıdan korumak adına sunduğu bazı sistemler var. Firmanın bu sistemler içerisinde en çok dikkat çeken kurallarından birisi de indirme sınırı. WİFİ bağlantısı sırasında değil ancak hücresel veri bağlantıları sırasında bazı sınırlar sunuluyor.

Hücresel veri için indirme sınırı olarak gösterilen ve App Store uygulama mağazasında geçerli olan sınırlar, hemen her uygulamayı indirmenizin önüne geçiyor.

Daha önce bu konuda net bilgiler paylaşmıştık. Apple’ın bu konuda bir genişletme paketi yayınladığı konusunda da detayları sizlere sunmuştuk. Paylaştığımız detaylarda 150 MB seviyesinde olan sınırın 50 MB seviyesinde artırıldığı ve 200 MB boyutuna getirildiğini aktarmıştı.

iOS 13 ile Veri Sınırı Yok

Fakat Apple her ne kadar böyle bir güncelleme yapmış olsa da veri sınırı için bir sınır kaldırma işleminin yapılmadığı konusunda bilgiler verilmişti. Yani siz bu sınırı aşmak istediğiniz zaman, bunu deneyebileceğiniz bir yöntem bile bulunmuyordu.

200 MB üzerinde bir uygulama indirmek istediğiniz zaman WİFİ bağlantınızı kullanmanız gerekiyordu. Apple’ın bu kısımda değişiklikler yapması konusunda ise birçok kullanıcı mesajlar gönderdi. Firma ise beklenen değişikliği iOS 13 sürümüyle beraber yaptı.

iOS 13

iOS 13 sürümüyle beraber söz konusu indirme sınırının kontrolleri kullanıcıya bırakılmış oldu. Kullanıcılar isterse 200 MB sınırı aşabilecekler. Bunun için iOS 13 beta sürümünün içerisinde yer alan bir ayar menüsünden yararlanılacak.

Yeni ayar menüsünde üç seçenek sunulduğunu göreceksiniz. Ayar menüsünde yer alan seçenekler ise şöyle olacak;

  • Her zaman izin ver
  • Önce sor (200 MB’tan küçükse bile indirme sırasında hücresel veri açık olduğu hatırlatılacak)
  • 200 MB’tan büyükse sor

Bu seçeneklere göre kullanıcılar kendi seçimlerini gerçekleştirebilecekler. Bunun için ekstra bir düzenlemeye de gerek kalmayacak. Doğrudan aynı menüler üzerinden düzenleme yapabileceksiniz.

İLGİLİ HABER:  Karar Onaylandı – Cep Telefonu Taksitleri Resmen Düştü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?