iOS 13 için İlk Özellikler Ortaya Çıktı

0
677
iOS 13

iOS işletim sistemi, her sene aynı dönemlerde yeni sürümle güncelleniyor. Haziran ayında düzenlenen özel WWDC etkinliğiyle beraber tanıtıma çıkan yeni sürümler, beraberinde birçok yenilikleri ve sistem değişikliklerini de getiriyor. Bu şekilde sunulacak olan yeni sürüm iOS 13 işletim sistemi olacak. WWDC 2019 etkinliğinde karşımıza çıkacak olan iOS 13 işletim sisteminin nasıl özellikleri olacağına ilişkin yeni detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Dün yayınlanan Bloomberg raporunda da yeni işletim sisteminin en net sızıntıları paylaşılmış oldu.

iOS 13 Neler Sunacak?

Rapora baktığımız zaman ilk dikkat çeken kısmın iPad arayüzünde yapılacak olan değişiklik olduğu görülüyor. iPad için kullanılan ana ekranda değişikliklere gideceği söylenen Apple’ın, raporlara yansıyan kadarına baktığımız zaman çok daha dikkat çekici bir arayüz sunacağı görülüyor. Daha kullanışlı ve biraz daha sade bir ana ekran beklentisi var.

iOS 13

Bunun dışında da ortaya çıkan bazı değişiklikler var. Mesela iOS 13 ile beraber uzun süredir beklenen karanlık modun kullanıma gireceği söylendi. Raporda da bu bilgilere net bir şekilde ulaşmak mümkün oldu. Çoklu görev iyileştirmeleri ve düzenlemelerinin yanı sıra CarPlay sistemi için de çok önemli değişiklikler yapılacak.

CarPlay sistemi için çok daha fazla özelliğin kullanıma girdiğini göreceğiz. Hem arayüz kısmında hem de desteklenen işlevler kısmında daha başarılı bir uygulama göreceğiz. Şimdilik ortaya çıkan değişiklikler bunlar. iOS 13 elbette birçok sürprizle beraber gelecek. Bu sürprizler ortaya çıktığı zaman haberimizi güncelleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: FaceTime Açığı için Resmi Açıklama Geldi

İLGİLİ HABER:  iOS 12.2 Beta Sürümü Kullanıma Açıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?