iOS 13 İçin İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

0
101

Apple’ın işletim sistemi iOS’u yenileme çalışmaları devam ediyor. Bir yandan iOS 11 işletim sistemini kararlı hale getirmeye çalışan teknoloji devinin, bunun dışına yeni işletim sistemi sürümleri üzerinde çalıştığını da görüyoruz. Son olarak iOS 12 işletim sistemi hakkında bazı açıklamalar gündeme gelmişti. Apple yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında bir sonraki işletim sisteminin farklı bir şekilde geliştirileceği üzerinde durulmuştu.

Yeni özelliklerden çok iOS 12 işletim sisteminin daha sağlıklı bir sürüm olması üzerinde çalışılacağı belirtilmişti. Yani Apple dikkat çekecek özelliklerden çok, sunacağı özelliklerin sıfır hata ile kullanılmasına odaklanacak. Bir yandan iOS 11 işletim sisteminin geliştirmelerini görürken, bir yandan da iOS 12 işletim sistemi için bu iddiaların gündeme geldiğini gördük. Fakat bu kez iOS 13 sürümü için yeni bilgiler ortaya çıktı.

iOS 13

iOS 13 Nasıl Bir İşletim Sistemi Olacak?

iOS 12 işletim sistemi için gelecek özellikler konusunda bazı iddialar gündeme gelmeye başlamıştı zaten. Fakat iOS 13 hakkında da ilk sızıntılar önemli değişiklikleri gösteriyor. Yine Apple’ın ekibinden biri tarafından ortaya çıkarıldığı belirtilen özelliklere göre iOS 13 işletim sisteminin hem iPhone hem de iPad üzerinde etkileri bir hayli fazla olacak. Ortaya çıkan bilgilere göre yeni işletim sisteminde beklenen özellikler şöyle;

  • CarPlay sistemi yenilenecek. Yeni sistemde nasıl bir kullanım olacağı konusunda detay yok ancak araç desteğinin maksimum seviyeye çıkarılacağı belirtiliyor.
  • Apple Pencil yetenekleri yenilenecek.
  • Uygulamalarda klonlama özellikleri kullanılabilecek.
  • Fotoğraflar uygulamasına erişim sistemi değiştirilecek.
  • iPad ve iPhone arayüzlerinde düzenlemeler ve iyileştirmeler yapılacak.
  • E-posta sisteminde, her konu için farklı bildirim özelliği gelecek.
  • Kontrol merkezinde yeni kontrol butonları göreceğiz.

Şimdilik yeni sürüm hakkında gelen detaylar bu şekilde. iOS 13 için önemli değişikliklerin neler olduğunu zaman gösterecek. Tabii ki önce gündem iOS 12 olacak.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Animoji Özelliği Samsung’a Geliyor

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?