Apple’ın yeni etkinlikleri için geri sayım başladı. Markanın kısa bir süre sonra özel bir etkinlik yapması ve belli başlı ürünlerini tanıtması bekleniyor. 25 Mart tarihinde düzenlenecek olan etkinlik bir yana, bu sene düzenlenecek olan WWDC 2019 etkinliği için de belli başlı detaylar paylaşılmaya başlandı. Son olarak WWDC 2019 etkinliğinin ne zaman yapılacağına ilişkin tarih verilmişti. Etkinlik zamanının verilmesinin ardından etkinliğin başrol oyuncusu olacak olan iOS 13 işletim sistemi için de detaylar paylaşıldı. Son olarak hangi iPhone modellerinin iOS 13 işletim sistemi güncellemesini almayacakları ortaya çıktı.

iOS 13 Güncellemesi Almayacak Modeller

Gelen bilgilere göre her model iOS 13 işletim sistemi güncellemesini almayacak. Hatta bu konuda bilgiler doğruysa, sürpriz kararlarda karşımıza çıkacak. Sadece iPhone 5 modelleri için geçerli olacak bir durumdan söz etmiyoruz. Paylaşılan raporlara baktığımız zaman iPhone 5 serisi için güncelleme son bulacak. iPhone 5c, iPhone 5s modelleri de buna dahil olacak. Bu seriler için güncelleme gelmeyecek.

iOS 13

Bunun yanında iPhone 6 modelleri için de kötü haberle var. Güncellemenin iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPhone 6s serilerine gelmeyeceği konusunda bilgiler var. Artık eski nesil akıllı telefonlar olarak gösterebileceğimiz iPhone 6 modelleri için de yolun sonu geliyor gibi gözüküyor. iPhone 7 ve üzeri modellerin ise direk olarak iOS 13 güncellemesine kavuşacağı bilgisi var.

Henüz yeni işletim sistemi sürümünün hangi iPad modellerine geleceği konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen zaman içerisinde bu konuda da yeni bilgiler paylaşılacak. Şimdilik sadece iPhone modelleri  için sürpriz kararların gelebileceğini söyleyebiliriz. Tanıtımın Haziranın ilk haftasında olduğunu tekrar hatırlatalım.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?