Akıllı telefon dünyasının amiral gemisi markalarından biri olan Apple, kısa süre sonra yeni yazılımlarını tanıtacak. Markanın yeni yazılımları kısmında en çok dikkat çeken ise iOS 13 işletim sistemi olacak. iOS 13 işletim sistemi için ortaya çıkan bilgiler ise güncelleme alacak olan modellerin detaylarını ortaya çıkarmış oldu.

Gelen bilgilere göre iOS 12 işletim sisteminde güncelleme desteği alan akıllı telefonların iOS 13 işletim sisteminde değiştiğini görmek mümkün olacak. Yeni işletim sistemi güncellemesini almayacak olan akıllı telefonlardan söz edelim.

iOS 13 Güncellemesi Almayacak Modeller Hangileri?

Geçen seneden farklı olarak iOS 13 işletim sisteminin eski akıllı telefonlara gelmediğini göreceğiz. iPhone 5 modelleri, iPhone SE, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus akıllı telefonları güncelleme alamayacak. iPhone tarafında güncelleme alacak olan son modeller iPhone 6s ve iPhone 6s Plus akıllı telefonları olacak.

Güncelleme alacak olan en eski akıllı telefonların iPhone 6s modelleri olduğu görmek mümkün olacak. iPhone 7 ve daha yeni modeller de direk olarak güncellemeyi alacak.

Bu güncellemeyle beraber iPhone 5 modelleri ve uygun fiyatlı iPhone SE modeli de yazılım desteğinde son bulmuş olacak. Yeni modeller için yayınlanacak olan güncellemenin hız konusunda ne kadar fark yaratacağını da zaman gösterecek.

iOS 13

iPhone kanadında güncelleme konusunda atılacak adımlar bunlar olacak. Bunun dışında iPad modelleri için de benzer bir durumun geçerli olacağını belirtelim. Tıpkı iPhone modellerinde olduğu gibi bazı iPad modelleri için de güncelleme desteğinin kesildiğini görmek mümkün olacak.

Buna göre iPad mini 2, iPad Mini 3 ve iPad Mini 4 modelleri için iOS 13 güncellemesi gelmeyecek. Aynı şekilde iPad Air ve iPad Air 2 modelleri için de yine güncelleme gelmediğini göreceğiz. Bu tablet serileri için de bir dönem sona ermiş olacak.

Apple’ın atacağı adımları ne kadar doğru bulunduğu tartışılır ancak bu güncellemeler konusunda da resmi bir açıklama yapılmadığını ekleyelim. Henüz hangi modellerin güncelleme alacağı kesin açıklanmış değil.

İlginizi Çekebilir: Apple A13 Bionic Üretimine Geçildi

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?