iOS 13 Final Sürümü Ne Zaman Yayınlanacak?

0
5830
iOS 13

Apple’ın yeni iOS işletim sistemi ortaya çıktı. WWDC 2019 tanıtımının gözdesi de yeni işletim sistemi sürümü oldu. Artık sadece iPhone modellerine yüklenecek olan iOS 13 işletim sisteminin, geliştirici beta sürümü de yayınlandı.

Bu konuda bir haber paylaşmıştık. iOS 13 geliştirici beta sürümünü yüklemek isteyen kullanıcılar için detaylı bir rehber yayınlayacağız. Fakat merak edilen bir sorunun cevabı konusunda yardımcı olalım. iOS 13 işletim sistemi için ilk beta sürümü yayınlandı.

iOS 13 beta 1 artık yayında ancak iTunes yok ve buna benzer birçok değişiklik var. Haliyle birçok kullanıcı final sürümü bekleyecek gibi gözüküyor. Peki, iOS 13 final sürümü ne zaman yayınlanacak?

iOS 13 Sonbahar Aylarında Gelecek

Uzun bir beta sürecinden geçecek olan iOS 13 işletim sistemi için final sürüm hemen yayınlanmayacak. Muhtemelen bir süre betalar geliştirici sürümleri üzerinden devam edecek. Herkese açık olarak beta sürümünün hemen yayınlanması beklenmiyor. Belki de Temmuz ayını bulacak bir süreçten söz ediyoruz.

iOS 13

Bunun yanında final sürümü için ise yine Sonbahar aylarını beklemek gerekiyor. Apple her sene bu şekilde yayın yapıyor. Yeni iPhone modelleri yayınlanmaya yakın son seri işletim sisteminin final sürümü yayınlanıyor. Bu sene de durumun değişmesini beklemiyoruz.

iPhone XI modellerinin tanıtımından hemen önce ya da hemen sonrasında yeni sürümün final serisinin yayınlandığını görmek mümkün olacak. Şimdilik biraz daha beklemek gerekli.

İLGİLİ HABER:  iOS 8.2'in 4. Beta sürümü Geliştiriciler İçin Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?