Apple’ın işletim sistemi güncellemeleri için geri sayım başladı. Önümüzdeki ayın başında yeni işletim sistemi güncellemelerinin gelmesini bekliyoruz. Bu konuda beklenen ilk güncelleme iOS 13 güncellemesi olarak karşımıza çıkıyor.

Hem iPhone hem de iPad modelleri için yayınlanacak olan güncelleme, birçok önemli yeniliği de beraberinde getirecek. Başta karanlık mod ile öne çıkması beklenen işletim sistemi güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı konusunda da çok önemli bilgiler var.

iOS 13 Yıl Sonu Geliyor

Yapılan açıklamalara göre iOS 13 işletim sisteminin tanıtımı 3 Haziran gününde yapılacak. 3 Haziran itibariyle yeni işletim sistemi güncellemesinin tanıtıldığını göreceğiz. Fakat tanıtım sonrasında hemen güncelleme yayınlanmayacak.

Sadece ilk beta sürümünün yayınlandığını görmek mümkün olacak. Yayınlanan yeni sürümün ilk etapta sadece geliştiricilere sunulduğunu görmek mümkün olacak. Geliştirici beta sürümünün birkaç gün sonrasında ise yeni işletim sisteminin herkese açık sürümünün yayınlanması bekleniyor.

iOS 13

Beta sürümlerinin yayın hayatı ise bir süre daha devam edecek. Final sürümünün yayınlanması için yıl sonunu beklemek gerekecek. Muhtemelen yıl sonuna kadar 8 ya da 9 beta sürümü göreceğiz. Tabii ki yine her beta sürümünde yeniliklerin sunulmasını da bekliyoruz. İşletim sistemi güncellerinin daha ne gibi yenilikler getireceğini zaman gösterecek.

Şimdilik final sürümünün yıl sonunda yayınlanacağı bilgisini elde etmek mümkün olacak. Bunun dışında yeni işletim sisteminin yeniliklerinin neler olduğu konusunda da 3 Haziran tarihinde paylaşımlar yapacağız. Şimdilik süre konusunda detayları elde etmiş olduk. Özellikler açıklandığı zaman sitemizden takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 11 Kamera Detayları Ortaya Çıktı

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?