iOS 13 Final Sürümü Hataları Neler?

0
564
iOS 13 Final

iPhone modelleri için yeni bir can olacak olan iOS 13 güncellemesi yayınlandı. Yeni güncellemenin beta sürecinden sonra final sürümü ilk olarak ülkemizin de aralarında bulunduğu 120 ülke için geldi. Bir yandan güncelleme dağıtımı devam ediyor bir diğer yandan ise güncelleme alan modeller için testler yapılmaya başlandı.

Açıkçası her zaman olduğu gibi ilk testler sonrasında belli başlı sorunlar ortaya çıkmaya başladı. iOS 13 işletim sistemi için ortaya çıkan bu sorunlar can sıkıcı seviyeye gelebiliyor. Özellikle sorunların final sürümünde ortaya çıkması daha can sıkıcı bir durum olarak değerlendirilebilir. Dilerseniz ilk değerlendirmelere göre ortaya çıkan sorunlardan söz edelim.

iOS 13 Final Sürüm Sorunları

Bu sorunların kullanıcılardan gelen mesajlar ve ilk testlere göre belirlenen sorunlar olduğunu ekleyelim. Bunun dışında sorunların çözümü için genel olarak yeni bir sürüm beklemek gerekecek. Muhtemelen 30 Eylül tarihinde yayınlanacak olan iOS 13.1 güncellemesiyle beraber daha sorunsuz bir işletim sistemi sunulmuş olacak. Hemen sorunlara geçelim.

Mail Sorunu: En can sıkıcı ve en sık karşılaşılan sorun mail sorunu oldu. Final sürümünde yer alan mail sorunu, gönderilen maillerde göndericilerin görüntülenmemesine neden oluyor. Gelen maillerde göndericiler yok gibi gözüküyor. Ayrıca okunmamış mail sayıları için yanlış gösterim sunulduğunu da ekleyelim. Gösterimler hatalı sayımların var olduğunu ortaya koymakta.

Mail Servisi Sorunun Çözümü: Sorunun çözümü için mail servisini tamamen kapatmanız gerekecek. Arka plan uygulamalarından da mail servisini kapatın. Sonrasında telefonu da kapatıp yeniden açın. Sorunun çözülmesi gerekiyor. Eğer eşitleme sıkıntısı yaşanıyorsa, yani gelen mail sayıları falan yanlış yazıyorsa bu durumda da mail hesabınızdan çıkıp yapıp, telefonda yeniden hesabınıza girmeniz gerekebilir.

iOS 13 Final

Arama Menüsü Sorunu: Bazı kullanıcılardan gelen mesajlar ve özellikle sosyal medya platformları üzerinden paylaşılan görsellere göre arama menüsünde de bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Arama menüsünde yaşanan sıkıntılar, numaraların anlık olarak kaybolması ya da arama sırasında donma yaşanması olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bu sorunun çözümü de yine oldukça basit.

İLGİLİ HABER:  Apple'dan Müzik Sektörü için İlginç Çıkış: YouTube, Spotify Gibi Servislerin Başı Ağrıyabilir

Arama Menüsü Sorunu Çözümü: Bunun için telefonunuzu kapatıp yeniden açmanız gerekiyor. Sistemin yeniden başlattığınız zaman sorun kalmıyor. Yine aynı sorunu yaşamanız durumunda sıkıntıyı çözmek adına sisteminizi yeniden başlatın.

iOS 13 final sürümü sonrasında ortaya çıkan sorunlar şimdilik bu şekilde. Bu sorunların ilk büyük güncelleme sonrasında çözüme kavuşması bekleniyor. Yeni sürümün yayınlanmasıyla beraber tüm bu sorunlara önlem alınacaktır. Eğer sizin de final sürümünde tespit ettiğiniz sorunlar varsa yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?