iOS 13 FaceTime hatası, çok uzun bir süredir gündeme olan iOS hatalarından biri olarak biliniyor. Yaşanan sorun kullanıcıların uygulamayı doğru bir şekilde kullanmasına izin vermiyor. Çoğu kullanıcı iOS 13 FaceTime hatasından şikayet ediyor olsa da Apple’ın bu konuda önemli bir güncelleme düzenlemesi yayınlamadığını da belirtelim.

Söz konusu hata ilk olarak 6 ay kadar önce ortaya çıktı. iOS 13 yeni güncellemesinden sonra ortaya çıkan hata, kullanıcıların FaceTime özelliğini doğru bir şekilde kullanmasının önüne geçmişti. Söz konusu hata nedeniyle görüşmeye başlamanızın ardından birkaç dakika sonra WİFİ bağlantısının kesilmesi sorunuyla karşılaşıyorsunuz. Bağlantı kesildiği zaman, doğrudan LTE bağlantısına geçiliyor. Görüşme kapatıldığı zaman ise LTE bağlantısı kapanıyor ve yeniden Wi-Fi bağlantısına geçiş yapılıyor.

iOS 13 FaceTime Hatası Nasıl Giderilecek?

iOS 13 FaceTime hatasının neden kaynaklandığı konusunda kesin bir açıklama yapılmış değil. Apple bu konuda resmi bir açıklama yapmadı. Belli başlı forumlarda ve belli başlı destek sayfalarında kullanıcıların sorundan yakındığını görüyoruz. Aslında bakarsanız iOS 13.3 güncellemesinin yayınlanmasının ardından bu yönde bir düzenleme geleceği düşünülüyordu. Fakat beklenen olmadı ve iOS 13 FaceTime hatası resmi olarak düzenlenmedi.

iOS 13 FaceTime Hatası

Hala kullanıcıların bu yönde mesajları Reddit forumlarında yer alıyor. Sorunun daha çok iPhone 11 akıllı telefonlarında yaşandığı iddia ediliyor olsa da iPhone XS ve iPhone 8 kullanıcılarının da hatadan etkilendiğini belirtebiliriz.

Eski cihazlarda da baş gösteren sorun için Apple’ın bir güncelleme yayınlaması gerekiyor. Güncelleme ile sorunun kökünden giderilmesi gerekli. Üçüncü ara güncelleme ile bu sorun için bir düzenleme yapılmasını bekliyoruz. Şimdilik kullanıcıların sorunu çözebilmek adına deneyimlerinden yola çıkarak paylaştıkları bazı çözümler var. Bu çözümler içerisinde en yaygın olanı ise şöyle;

  • LTE bağlantısını kapatın.
  • Bluetooth bağlantısını kapatın.
  • WiFi bağlantısını kapatın ve sonrasında yeniden açıp iOS 13 FaceTime görüşmesini başlatın.
İLGİLİ HABER:  iOS 12 Yardım Sistemini Değiştiriyor

Tabii ki bu çözüm geçici olarak öne çıkan bir çözüm. Bu sorunun tamamen çözüme ulaşması ve iOS 13 FaceTime hatasının giderilmesi için Apple’ın yeni güncellemelerini beklemek gerekiyor. Yeni ara güncellemenin sorunu çözüp çözmeyeceği kesin değil.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?