iOS 13 Denemeleri Çoktan Başladı

0
387
iOS 13

iOS işletim sisteminin gelişim serüveni daha uzun yıllar devam edecek. Android ile karşılaştırdığımız zaman çok daha kararlı bir şekilde yoluna devam eden iOS, son olarak iOS 12 sürümüyle karşımıza çıktı. iOS 12 işletim sisteminde daha çok güvenlik odaklı ve performans odaklı düzenlemeler gördük. Tabii ki bunun yanında yenilikleri de gördük ancak iOS 12 tam anlamıyla devrim niteliğinde değişiklikleri sunmadı. İşte bu değişiklikler için beklenen sürüm iOS 13 sürümü. Gelen haberlere bakacak olursak da iOS 13 için hazırlıklar çoktan başladı.

iOS 13 Tanıtımı için Geri Sayım Başladı

iOS 13 sürümü, iOS 12 yayınlandığı andan hemen sonra konuşulmaya başlandı. Nitekim birkaç ay sonrada konsept videosu yayınlanmıştı. Bazı tema değişikliklerini vurgulayan konsept videosundan sonra iOS 13 için bu kez resmi bir bilgi ortaya çıktı.

MacRumours tarafından paylaşılan yeni raporlar Apple’ın çoktan iOS 13 serisi için kolları sıvadığını gösteriyor. Rapora baktığımız zaman iOS 13 işletim sisteminin 3.5 aydır bazı iPhone modellerinde testlerinin başladığı ve bazı önemli değişikliklerin test edildiği görülüyor.

Süreye baktığımız zaman iOS 12’nin hemen sonrasında başlayan testler söz konusu. Bu demek oluyor ki iOS 13 için planlar çoktan hazırlanmış durumda. 2019 yılında düzenlenecek olan WWDC 2019 etkinliğinde, yani Mayıs ayında göreceğimiz yeni işletim sistemi için düşünülen değişikliklerin neler olduğu ise şu an için sır gibi saklanıyor.

Yenilenmiş çoklu görev ekranları, yeni temalar, sürekli açık ekran sisteminde yapılacak düzenlemeler gibi değişikliklerin olduğu söylense de iOS 13 işletim sistemi konuşmak için henüz zaman var gibi gözüküyor. Yine de hazırlanan konsept videosunu sizinle paylaşalım.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?