iOS 13 işletim sistemi için beklenen tarih geldi. iOS 13 tanıtıldı ve tanıtımın hemen sonrasında beta sürümlerinin yayınlandığını gördük. iOS 13 beta 2 sürümü ise son yayınlanan sürüm oldu. Her ne kadar geliştirici beta sürümlerinin yayınlandığını biliyor olsak da birçok kişi beta sürümünü yüklemeyi tercih etti. Peki, sorun yaşarsak ya da geri dönmek istersek iOS 13 Betadan iOS 12’ye Dönme işlemi nasıl yapılır?

Beta sürümünü yükleyip memnun kalmayan ya da direk olarak iOS 13 Betadan iOS 12’ye Dönme isteği olan kullanıcılar için detaylara bakalım.

Bakınız: iOS 13 Özellikleri

Adım Adım iOS 13 Betadan iOS 12’ye Dönme

İşletim sistemi değişimi için öncelikle iOS 12 yazılımına ihtiyacınız var. Yani iOS 12 için son sürüm IPSW dosyasını indirmeniz gerekiyor. Şu an için kararlı olan son sürüm olarak iOS 12.3.1 sürümünü indirebilirsiniz. Bunun için burada yer alan bağlantıları kullanmanız ve IPSW dosyasını indirmeniz yeterli olacaktır.

iOS 13 Betadan iOS 12’ye Dönme

Dikkat: IPSW dosyasını indirirken, sizin cihazınız için uygun olan dosyayı seçmeniz gerekiyor. Aksi halde hem yükleme işlemi sırasında hem de sonrasında sorunlar yaşarsınız.

  • Şimdi telefonumuzu hazırlamamız gerekecek. Önce iPhone’umu bul uygulamasını kapatmanız gerekiyor.
  • Sonrasında bilgisayarınızdan iTunes uygulamasını açın.
  • Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve ardından da DFU modu adı verilen kurtarma moduna geçiş yapın.
  • Kurtarma moduna geçtiğiniz zaman, iTunes akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi görüntüleyeceksiniz.
  • iPhone’u geri yükle” kısmı karşınıza geldiği zaman bu kısma tıklayın.
  • Son olarak indirdiğiniz IPSW dosyasını bulmanız gerekiyor.
  • Programa iOS 12.3.1 IPSW dosyasını göstermenizin ardından “Geri yükle ve güncelle” sekmesine tıklayın.
  • Telefonunuz birkaç kez yeniden başlatılabilir. Sonrasında iOS 13 Betadan iOS 12’ye Dönme işlemi tamamlanmış olacak.

Önemli: Geri dönme işlemi yapmadan önce mutlaka telefonlarınızı yedekleyin. Ayrıca şarjınızın en az %75 seviyesinde olduğundan da emin olun.

iOS 13 Betadan iOS 12’ye downgrade işlemi için yapacaklarınız bu kadar. Geri dönüş işleminde herhangi bir sorun yaşarsanız ya da sormak istediğiniz bir şey varsa, yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

4 YORUMLAR

  1. İyi günler iTunes”ten iOS 13 ten 12 ye donmek icin yazılımı indirdim kurdum yedeklemeyi geri yüklemek isterken hata raporu önceki iOS sürümü yüksek olduğun geri yükleme yapılamadı uyarısında bulundu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?