iOS 13 Beta Yüklenmeli Mi? Beklemek Mi Gerekiyor?

0
1103
iOS-13-Beta-Yuklenmeli

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi olan iOS 13 tüm bilgilerin yayınlandığını ve yeni işletim sistemi sürümünün net olarak ortaya çıktığını biliyoruz. Çok konuşulacak özelliğinin ve yeniliklerinin olup olmadığı hala tartışılan işletim sisteminin, şu sıralar yeni beta sürümleri yayınlanmaya başladı. Son olarak herkese acık iOS 13 beta sürümünün yayınlandığını gördük. Şimdi ise merak edilen bir soruya cevap arayacağız. iOS 13 Beta Yüklenmeli mi?

Sorunun cevabına geçmeden önce, herkese açık iOS 13 beta sürümü yükleme rehberine buradan ulaşabileceğinizi ekleyelim. Rehberde nasıl yükleme yapacağınıza ilişkin tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

iOS 13 Beta Yüklenmeli Mi? Hatalar Var Mı?

Yayınlanan herkese açık beta sürümü, 2 geliştirici betasından sonra gelen sürüm. Bu nedenle belli başlı geliştirmeler ve düzenlemeler yapıldığını söylemek gerekiyor. Yani stok beta olarak gösterebileceğimiz, tam olarak ilk deneme betası değil.

Belli hataların düzenlendiği bir beta sürümü. Buna rağmen, herkese açık olarak yayınlanan beta sürümünde de yolun başı. Henüz bu sürüm için de epey uzun bir gelişim süreci söz konusu olacak.

iOS-13-Beta-Yuklenmeli

 

iOS 13 final sürümü Eylül ayında yayınlanacak. En az 11-12 beta sürümü bekliyoruz. Şu an yayınlanan sürümde hataların azaltıldığı ve iOS 11 ile iOS 12 işletim sistemine göre daha hatasız bir işletim sistemi sunulduğu da söyleniyor.

Fakat yine de hatalarla karşılaşmanız mümkün. Eğer tamamen sorunsuz bir kullanım istiyorsanız, bir süre daha bekleyin. En azından birkaç beta sürümünü daha beklemek gerekiyor. Bu arada aşağıda yer alan linkten iOS 13 sorunlarına da ulaşabilirsiniz.

Bakınız: iOS 13 ilk sorunlar ve çözüm yolları

Bakınız: iOS 13 şarj ve batarya sorunları

iOS 13 Beta Yüklenmeli? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yeni beta için görüşleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.3 Beta İçin Fark Edilmeyen Yeni Tüyo

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?