iOS 13 Beta 6 Neler Sunuyor?

0
746
iOS 13 Beta 6

Apple’ın iOS 13 için yeni sürümler yayınlamaya devam ettiğini görüyoruz. Marka bir yandan amiral gemisi akıllı telefon modelleri için yenileme çalışmaları sürdürürken, diğer yandan ise iOS 13 final sürümü hazırlıkları yapılıyor. Bu noktada son olarak iOS 13 Beta 6 sürümü yayınlandı.

Açıkçası buraya mini bir eleştiri getirerek iOS 13 Beta 6 detaylarına geçeceğiz. iOS 13 Beta 6 sürüm notlarının yayınlanmadı ve değişiklikler olmadığı söyleniyor. Fakat böyle bir durum söz konusu değil. Her beta sürümünde olduğu gibi, bir süre sonra sürüm notları yayınlandı ve değişiklikler var. Önemli olarak gösterebileceğimiz değişiklikler de var. Dilerseniz hemen bu değişikliklerden söz edelim.

iOS 13 Beta 6 Neler Getiriyor?

Yeni beta sürümünün ilk artısı, kararlılığı arttırması. Bunun dışında mini düzenlemeler ve değişiklikler söz konusu.

  • Karanlık Mod için Kontrol Merkezi Düzenlemesi: iOS 13 Beta 6 sürümünden sonra karanlık mod için değişiklik geliyor. Daha doğrusu karanlık mod direk geçiş için kontrol merkezine bir kontrol butonu ekleniyor.

iOS 13 Beta 6

  • Klasör Saydamlığı: Apple’ın iOS 13 Beta 6 sürümüyle beraber klasör saydamlığını değiştirdiğini görüyoruz. Bunu uzun uzun açıklamaya gerek yok. Görsellerde değişikliği görebilirsiniz.

iOS 13 Beta 6

  • Mesajları Duyurma Özelliği: ikinci nesil AirPods ve Beats kulaklıklar için Siri’nin gelen mesajları okuma ayarları eklenmiş durumda.
  • Üç Parmak Dokunuşu: simgeleri geri almak, kesmek, kopyalamak, yapıştırmak için herhangi bir yere üç parmakla dokunmak yeterli olacak.
  • Gizlilik Politikalarında Güncelleme: Gizlilik politikalarına yeni maddeler eklendi.
  • LTE Simgesi Değiştirildi: LTE/4G simgesi normal boyutuna çekildi.
  • App Store: App Store açılış ekranında değişiklikler yapıldı.
  • Fotoğraflar: Fotoğraflar için açılış ekranı değişti.

Bunlar dışında da mini değişiklikler var. Onları da testlerden sonra öğrenmek mümkün olacak. Siz de iOS 13 Beta 6 sürümünde farklı değişiklikler gördüyseniz, yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.3 İle Beraber Gelen Analiz Özelliği Nedir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?