WWDC 2019 etkinliğinin hemen sonrasında gelen iOS 13 Beta 1 sürümünden sonra, Apple’ın güncellemeleri devam ediyor. Geliştiriciler için yayınlanan ilk beta sürümünden yaklaşık 15 gün sonra iOS 13 Beta 2 sürümü yayınlandı.

iOS 13 Beta 2 sürümüyle beraber bazı önemli değişiklikler yapıldığını da belirtelim. Özellikle kamera kısmında önemli düzenlemeler söz konusu. Sadece hata iyileştirmeleri ve performans güncellemeleri yok. Bunun dışında da yenilikler var.

iOS 13 Beta 2 Neler Sunuyor?

iOS 13 Beta 2 sürümüyle beraber kamera uygulamasına bazı yeniliklerin eklendiğini görüyoruz. Aslında bu yenilikler tanıtım sırasında söz edilen yenilikler. İlk beta sürümünde söz konusu düzenlemeler yoktu. iOS 13 Beta 2 sürümünde ise kullanıma girdi.

Artık portre modunda aydınlatma kontrolü sistemi kullanıma giriyor. Işık düzenlemeleri, ışığın yoğunluğu gibi aydınlatma kontrollerini sağlayan ve Apple tarafından Highkey Mono olarak isimlendirilen özellik, kullanıma girdi.

iOS 13 Beta 2

Bunun dışında karanlık mod ile ilgili bazı düzenlemeler yapıldığı belirtiliyor. Karanlık modun kullanımının biraz daha detaylandırılması söz konusu. Performans iyileştirmeleri, pil konusunda yeni düzenlemeler, ilk sürümde yer alan hataların düzenlenmesi ve açılış ekranında yaşanan sorunların önüne geçtiği de belirtilen iOS 13 Beta 2, tahmin edebileceğiniz gibi geliştiriciler için yayınlandı.

Geçen senelerden hatırlayacak olursak, daha önce de geliştiriciler için birkaç beta sürümünün yayınlanmasının ardından herkese açık beta sürüm süreci başlıyordu. Bu durumda da aynı şekilde bir işleyiş olacağını düşünüyoruz.

Muhtemelen Temmuz ayına doğru yeni beta sürümleri yayınlanacaktır. Herkese açık beta sürümünün gelmesinin ardından çok daha fazla özellik konusunda bilgi verebileceğiz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?