[toc]

Apple’ın yeni işletim sistemi sürümü olarak gösterilen iOS 13 ilk beta sürümüyle yayınlandı. İlk beta sürümünden sonra, yeni işletim sistemi için detaylar da netlik kazanmaya başladı. Geliştiriciler tarafından denemeleri yapılan ilk beta sürümünden sonra ortaya çıkan değişikliklerin neler olduğu bir bir ortaya çıkarken, bu sürümün bazı artıları da keşfedilmeye başlandı. Son olarak iOS 13 ile pil konusunda yeni bir döneme giriş yapılacağı ortay çıktı.

iOS 13 Pil Yönetimini Geliştirecek

Yeni ortaya çıkan özelliklerden birisi de optimize edilmiş şarj özelliği oldu. Telefonun işlemcisinde yer alan yapay zeka gücünü ve makine öğrenimini kullanacak olan yeni sistem, pil tüketimini en iyi seviyeye getirmeyi amaç ediniyor.

Yapay zeka ve makine öğreniminin artılarını göreceğimiz yeni sistem kullanıcıların aktivitelerinin düzenli olarak incelenmesini sağlayacak. Kullanıcıların aktivitelerinin düzenli olarak izlenmesi ve şekillendirilmesiyle beraber bir veri zinciri oluşturulacak. Yeterli verinin toplanmasıyla beraber bataryanın ilgili işlemler için en iyi şekilde ayarlanması sağlanıyor.

iOS 13

Bu şekilde pil tüketimi de en iyi seviyeye getirilmiş oluyor. Pil tüketimi konusunda akıllı sistemlerin kullanılacak olması nemli bir artı. Bu sistem aşırı pil tüketen uygulamaların bile en stabil şekilde kullanılmasını sağlayacak bir sistem.

Yeni pil sisteminin artıları tartışılmaz boyutta olacak. Bu kullanıcı verilerinin toplanmayacağını da belirtelim. Yani uygulama verileri için gizlilik söz konusu olacak.

İLGİLİ HABER:  Hız tesleri: iOS 10 9.3.4 - iOS 10 Beta 7 ve iOS 10 Public Beta 6

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?