iOS 13 Batarya Sıkıntısı ile Gündemde

0
677
iOS 13 Final

Apple’ın yeni işletim sistemi yayınlanmış olmasına karşın, beklenmedik şekilde hatalar meydana gelmeye başladı. Önce mail hatasının gündeme geldiği konusunda bazı açıklamalar yapılmıştı. Mail servisinde yaşanan sorunun etkisi geçmeden, iOS 13 işletim sisteminin oyunlarda ciddi bir sorun çıkardığı konusunda bilgiler paylaşıldı.

Ardı ardına hata mesajları konusunda paylaşımlar artmaya başladı. Son olarak ise batarya sorunu gündeme geldi. iOS 13 batarya sorunu, oldukça can sıkıcı bir hal alabilecek gibi duruyor.

Kullanıcılardan gelen mesajlar bir yana, yapılan testler de iOS 13 işletim sistemi yüklü olan iPhone akıllı telefonlarında pil tüketiminin arttığını ortaya koyuyor. Yeni akıllı telefon modelleri değil ancak eksi modeller iOS 13 batarya sorunundan ciddi bir şekilde etkilenmiş gibi duruyor.

iOS 13 Batarya Sıkıntısı

Yeni işletim sisteminin yüklü olduğu eski modellerde, batarya çok daha kısa bir süre içerisinde tükeniyor. Bu noktada en çok sıkıntı yaşanan akıllı telefon modelinin iPhone 6s olduğunu belirtelim. Zaten güncelleme alan en eski akıllı telefon modeli de iPhone 6s akıllı telefonu.

Aynı şekilde sorunun iPhone 6s Plus modelinde ve iPhone 7 serisinde de yer aldığını belirtelim. Ayrıca iPhone 8 sersinde de aynı sorunu yaşadığını iddia eden kullanıcılar var. Pil sorununun iPhone X modelinde ya da sonrası akıllı telefonlarında bulunmadığı yönünde bilgi veriliyor.

Yine de cihazların performans testlerini beklemek gerekecek. Yeni iPhone modellerinde de aynı sıkıntılar yaşanabilir. Özellikle telefonların iOS 12.4.1 sürümüyle karşılaştırıldığı zaman, ciddi bir şarj farkının ortaya çıktığı görülüyor. Aslında tanıtım sırasında iOS 13 işletim sisteminin çok daha verimli bir seri olacağı, telefonları eski yeni olarak ayırmadan güç tasarrufu sunacağı belirtilmişti.

Buna bir de karanlık mod etkisinin ekleneceği konusunda bilgiler vardı. Yani işin açığı güncellemenin hemen sonrasında pil süresinin uzaması gerekiyordu. Fakat görünen o ki iOS 13 pil sorunu uzun bir süre konuşulacak. Şimdilik yeni sürümün güncellemelerini beklemek gerekiyor. Güncellemeden sonra pil durumunun nasıl olacağı ise başlı başına bir soru işareti oluşturuyor.

İLGİLİ HABER:  Tek Videoda 2018 iPhone Modelleri (Video)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?